Yalıköy İstanbul'un Çatalca ilçesinde bulunan eski bir Rum köyüdür. Bu köyün en belirgin özellikleri 12 kilometrelik sahile sahip olması ve Karadeniz kıyısındaki ormanlar, göllerdir. Yalıköy'de birkaç restoran ve otel dışında pek bir şey bulunmasa da kampçılar için oldukça ideal bir bölgedir. Bunda sahili ve ormanları büyük bir rol oynamaktadır.

İstanbul'dan Yalıköy'e kamp yapmaya gidecek kişiler Tem ve E-5 yolunu kullanabilirler. Buraya giden otobüs, dolmuş bulmak oldukça zordur. Bu sebeple aracınız yoksa dahi araç kiralayarak buraya gelmenizi tavsiye ediyoruz. Burada 2 adet kamp alanı mevcut. Fakat Yalıköy zaten büyük bir yer dediğimiz gibi 12 kilometre bir sahili var aslına bakılırsa dilediğiniz yere kamp da kurabilirsiniz.

Yalıköy Kamping

Burası daha çok Yalıköy'e gelen karavancıların tercih etmiş olduğu kamp alanı. Sahile sıfır ve ormanlık bir alanda. Yalıköy'ün Karadeniz kıyısındaki ormanlık alanlarda olduğunu söylemiştik. Bu sebeple havası insanı biraz çarpabilir özellikle akşam vakitleri. Bu sebeple yazın dahi gelseniz buraya gelirken kesinlikle en azından bir hırkayla gelmenizi tavsiye ediyoruz.

Karavan ve çadır yeri için günlük kiralama ücreti alan işletme fakat hizmet olarak da oldukça cömert bir işletmedir. Hizmetlerini incelemek gerekirse;

 • WC
 • Plaj
 • Buzdolabı
 • Canlı Müzik
 • Oyun Alanı
 • Restoran
 • Duş
 • Wi-Fi
 • Oyun Alanı
 • Ücretsiz otopark
 • Mangal

Aynı zamanda Yalıköy balık konusunda da oldukça zengin bir yerdir. Bu kamp alanının menüsünde birçok balık çeşidi mevcuttur. Fakat ben kendi balığımı kendim tutarım diyorsanız da bunun için buranın oldukça ideal olduğunu söyleyebiliriz. Yalıköy'de sardalya, kalkan, lüfer gibi birçok Karadeniz'e özel balık türünü yakalayabilirsiniz.

Buranın en önemli özelliklerinden bir tanesi de denizinin oldukça berrak olması. O kadar berrak ki denizde yüzen balıkları bile oldukça rahat bir şekilde görebilirsiniz.

Mu Kamp

Doğal bir şekilde kamp yapmak isteyen kişilere önerimiz de Mu Kamp olacaktır. Yalıköy çok bilinmediği için bakir kalan yerlerden bir tanesidir. Bu sebeple doğası pek tahrip edilmemiştir. Fakat buraya gelen kampçıların birçoğunun tercihi de Mu Kamp olmaktadır.

Yalıköy'ün berrak denizinde Karadeniz'in orman havasında tamamen doğal bir şekilde 1-2 günlük kaçamak bir şekilde kamp yapmak istiyorsanız Mu Kamp sizin için en ideal kamp alanlarından bir tanesidir. Buraya karavanla da gelebilirsiniz isterseniz çadırınızı sahil kenarına ya da ormanlık alana kurabilirsiniz tamamen size kalmış. Tuvalet, duş, elektrik gibi ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz herhangi bir alan da söz konusu değil.

Son olarak burada market de bulunmuyor bu sebeple alışverişinizi yapıp gelmeniz en doğrusu olacaktır. Aynı zamanda burada mangal yakmak için herhangi bir kısıtlama yok. Etinizi, tavuğunuzu getirip mangal yakabileceğiniz gibi balıkçılığınıza güveniyorsanız da oltanızla kalkan, lüfer gibi balıkları tutup afiyetle yiyebilirsiniz. 

Yalıköy Kamp Alanları | En İyileri, Haklarında Bilgileri, İmkanları ve Ulaşım