Yemek

Waffle Stop, Ankara

Ankamall AVM yemek katındaki çeşitli yemek mağazaları ve cafeleri bilirsiniz. Burası da bunlardan bir tanesiydi ve yakın bir arkadaşımın waffle yiyeceğim diye tutturması yüzünden gittik. Mekan küçük, albenisi olan bir yerdi. Benim gözüm tutmuştu. Arkadaşım, tatlısını gerçekten beğendiğinden söz etti, ben taze sıkılmış portakal suyu tercih ettim. Garsonların masaya ilgi gösterip göstermedikleri hakkında inanın çok bir fikrim yok. Al ve git yeri diye burayı tabir edebilirim. Self servis ve ödemelerini kasada yapıyorsunuz.

Küçük olmasına rağmen yoğun bir işletmeydi. Bence göze görünür bir çirkinliği yoktu. Ürünler tertipli ve tazeydi. Ankara’nın göbeğinde, alışveriş merkezinin içinde, böyle uygun fiyatlı başka bir tatlıcı bulamazsınız. İtalyan Karamelli dondurmasını özellikle tavsiye ediyorum, böyle güzelini bir burada yedim bir de Antalya’da çok şık bir otelin restoranında yemiştim. Self servis olan çok yerde, özellikle işletme de küçükse, bildiğiniz gibi ödemeler sorun olur. Genelde dükkanlar kredi kartı kullandıramazlar. Neyse ki burada bu tür bir sorun yaşamadım. Kasadaki genç kız gayet nazik ve kibardı. Kendisine özellikle nezaketinin beni mutlu ettiğini bir kere de buradan belirtmek isterim.

Kısacası, gittim, taze meyve sularına ve dondurmasına bayıldım. Tek sorun ortak mini masalara oturmak zorunda kalmamızdı, kültürel olarak henüz buna alışamadığımı belirtmeden geçemeyeceğim. Karışık wafflesinin de fena olmadığını arkadaşımdan öğrendim. Bence AVM’ye işiniz düşerse, kesinlikle bir kez uğramalısınız. Zamanınızı yazdan yana ayarlarsanız, dondurmayı unutmayın. Her defasında Ankara’dan bu dondurmayı yemeden dönmüyorum.

İletişim ve konum bilgileri

Gazi, 2, Mevlana Blv., Yenimahalle/Ankara
03125411500

R