Kullandığı malzeme kalitesi ve temizlik konusunda içimin rahat ettiği nadir mekanlar arasında diyebilirim. Çalışanlarının güler yüzlü davranışları da mekânı tercih etme sebeplerim arasında.

Bu işletmeye gittiğinizde kulağınıza "Çocukken biz geliyorduk şimdi çocuklarımızı getiriyoruz." cümleleri gelecektir. Bu da işletmenin yıllardır hizmet vermesinin bir başka güzel yanı.

Tost, hamburger, döner gibi çeşitleride bulunan işletmede meyve suları ayrı bir güzel. Aç olmadığım durumlarda sırf o taze meyve suyu için bile gidiyorum diyebilirim. Meyve suyu istediğinizde göz önünde taze meyveler ile sıkılarak hazırlanıyor. Ayrıca muzlu ballı sütü mutlaka denemelisiniz. Nar suyunu da unutmamak gerek tabi.

Bana göre yıllardır çizgisini bozmamış restoranlardan biri. Büfe şeklinde ufak ve sıcak bir ortama sahip. Çizgisinden ve o sıcak ortamından vazgeçmeyip işletmeyi büyütme gibi Volkan Piknik klasiğini bozmuyorlar.

Vitamin deposu olarak gördüğüm bu küçük ve samimi mekan 50 yıldır hizmet vermekte. Ve umarım uzun süre daha çizgisinden şaşmadan bizlere hizmet vermeye devam eder. Orada yediğim ayvalık tostunun tadını başka hiç bir yerde bulamıyorum.

İletişim ve konum bilgileri

Gazi Mustafa Kemal Bulv. No:20/B Demirtepe, Ankara
+90 312 230 03 04Volkan Piknik, Ankara