İzmir otelleri birlikte ele alınınca bulundukları yere göre ayrıştırılmaları mümkündür. Yaz turizmine hitap edenler, havalimanı, fuar ve şehir merkezine dönük konumlananlar, iş ve sağlık turizmine göre bölgelere ayrılanlar şeklinde bir sınıflandırma rahatlıkla yapılabilir. İzmir’de iyi bir konaklama seçeneği düşünüyorsanız bir de Karşıyaka’da bulunan Vilayetler Evi’ni değerlendirmek isteyebilirsiniz.

Açık büfe kahvaltı sunan tesis, Karşıyaka ve Çiğli’nin en iyi konaklama seçeneklerinden birisi. Fiyatlandırması ortalama düzeyde olan işletmede ayrıca düğün ve benzeri etkinlikler de yapılıyor. Çevresinde birçok restoran, kafe ve alışveriş merkezi bulunan VE Hotels Karşıyaka, bölgedeki sanayi tesislerine ve hastanelere gelenler için de ideal bir konumda bulunuyor.

Otelin hemen önünde Karşıyaka tramvay hattının Vilayet Evi durağı bulunuyor. Kısa bir yürümeyle deniz tarafında kalan Hasan  Ali Yücel Bulvarı’na ulaşılıp buradan belediye otobüslerine de binilebilir. Otobüslerle Çiğli yönüne ve Bostanlı İskele’ye (Konak, Alsancak, Pasaport ve Üçkuyular için) gidilebilir.

Havalimanından otele iki şekilde ulaşılabilir. İlki Mavişehir yönüne gelen HAVAŞ ile Bostanlı’da inilip yürüyerek veya taksiyle gidilebilir. Gece saatlerinde ESHOT seferi de kullanılabilir. 00:20, 01:20, 02:20 ve 04:20’de kalkan 200 numaralı otobüs kullanıldığında Bostanlı Pazaryeri durağında inilerek otele yürüyebilirsiniz.

Diğer seçenek ise İZBAN: Havalimanında binip Mavişehir’de inince birkaç farklı seçeneğiniz mevcut. 

a) Bostanlı İskele yönüne giden otobüse binip Hasan Ali Yücel Bulvarı’nda Bostanlı Pazaryeri durağında inip yürüyebilirsiniz.

b) Valiziniz fazlaysa aynı otobüse binip Mavişehir durağında inip Karşıyaka yönüne giden tramvaya bindikten sonra Vilayet Evi durağında inebilirsiniz.

Eğer otogardan geliyorsanız bölgeye özel servisi olan Pamukkale ve Kamil Koç gibi firmaların Karşıyaka servislerine binebilir ve servis şoförüne durumu bildirebilirsiniz. Ayrıca özel servisi bulunmayan firmalardan biriyle gelmişseniz, aynı şekilde ortak kullanıma tahsis edilen otogar servisiyle de otele ulaşabilirsiniz.

Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Vilayetler Evi, İzmir (VE Hotels, Karşıyaka)