Yemek

Vesperna, Ankara

Congresium’un hemen girişinde bulunan bu mekân oldukça şık şekilde tasarlanmış. Mekândan daha içeri girer girmez içerideki o otantik havayı hemen seziyorsunuz. Mekânın tasarımını ve mimarisini görünce insan yemek yemese bile orada bulunmaktan zevk alıyor. İşletme personelleri oldukça ilgili ve güler yüzlü. Konukları önemsedikleri her davranışlarından belli oluyor.

Çok sessiz ve dingin bir ambiyansa sahip. İş toplantıları için, aile yemekleri için oldukça ideal olduğunu söylemeliyim. Gitmeden önce rezervasyon yaptığımız için çalışanlar bizi hemen masamıza yönlendirdi. Menüyü aldık ve göz atmaya başladık.

Menü gerçekten çok zengindi. Ben Kuzu Karsky ve Tabule salatası sipariş ettim. Bana eşlik eden yakınlarım ise bonfile şiş kebap, ıslama ızgara köfte ve dana rossini sipariş ettiler. Salata olarak da cevizli körpe ıspanak salatası aldılar. Ben kendi yemeğimden bahsedecek olursam oldukça çok beğendim. Etin pişme derecesi çok iyi ayarlanmıştı. Peynir yatağındaki Tabule salatam da enfesti. Diğer yemeklerden de memnun kaldığımızı rahatlıkla söyleyebilirim.

Bizim gittiğimiz akşam canlı müzik yoktu ancak haftanın belirli günleri canlı müzik varmış. Gitmeden önce hangi günlerde canlı müzik olduğunu arayıp öğrenerek gidebilirsiniz. Dostlarınızla, ailenizle keyifli sohbetler yapabileceğiniz oldukça nezih, şık, kaliteli bir mekân. Bana göre Ankara’nın en şık mekanlarından biri diyebilirim. Fiyatlardan bahsedecek olursam da bu kaliteye bu fiyatlar bence gayet makul.

İletişim ve konum bilgileri

Congresium, Sogutozu Caddesi No: 1/B Cankaya, Ankara
+903122860890

R