Yemek

Veganka, Ankara

Mekâna girdiğiniz anda güler yüzlü karşılama ilginizi çekiyor. Mekânın dekoratif açıdan rahatlatıcı bir yönü var. Girişinizden çıkışınıza kadar bu rahatlık hissi devam ediyor ve bağımlılık yapıyor diyebilirim.

Hayvansal gıda tüketmeyen yani veganların uğrak noktası olduğu kadar değişik lezzetler denemek için de ideal bir işletme. Sebzeli köfte benim gibi etobur bir insanı bile etkiledi bunu belirtmeliyim. Ayrıca soslarının özel ve özel olarak kullanılması da cezbedici detaylar arasında.

Bir diğer beni büyüleyen detay ise içeride bolca kedinin bulunması. Her an her yerden çıkabiliyor olmaları kedilerden korkan birini rahatsız edebilir bunu belirtmeliyim ama benim çok hoşuma gitti.  Hayvan sever bir işletme olması birçok işletmeye örnek teşkil etmeli.

Menülerinde ki çeşitliliğin hayvansal ürünleri kulanmamaları nedeni ile az olmasını bekleyerek gittiğimi belirteyim fakat beklentimin aksine bol çeşitli bir menüsü vardı. Menünün zenginliği lezzetleri ile taçlandırılmış.

Verdiğimiz siparişler gayet hızlı getirildi, güler yüzle servis edilen ikramlar da müşteri memnuniyetini öncelikli amaç olarak gördüklerini gösteriyor. Ayrıca girişteki karşılama kadar da samimi bir ortam içinde uğurluyorlar. Değişik lezzetler tatmak için uğradığım mekân artık uğrak mekânlar listeme girdi.

Etrafta bu kadar kedi olmasına rağmen temizlik konusunda kötü bir senaryo yaşatmaması bir hayli ilgi çekici. Sanırım her fırsatta temizlik yapıyorlar. Siz yemeğinizi yerken etrafta hayvanların dolaşıp size masum gözlerle bakmasının verdiği keyif burayı başlıca sevme nedenlerim arasında.

İletişim ve konum bilgileri

Tunus Caddesi No: 49 | Giriş Binanın Yanından Bahçeye, Ankara
03129698308

R