Yemek

Uzungöl Kuzu Döner, Ankara

Ankara’da birçok yerde et döner yememe rağmen burası hakkında okuduğum yorumlardan dolayı öğle saatlerinde Uzungöl Kuzu Döner’e uğradım. Konum olarak merkezi bir yerde olması güzel ve çalışanların ilgisi de oldukça yerindeydi. Aynı zamanda masa düzenini de oldukça beğendim.

Buraya et döner için gelmeme rağmen menü çeşitliliği beni oldukça şaşırttı diyebilirim. Karadeniz mutfağı arayışında olanlar için tavsiye edebileceğim bir yer. Ben et döner için gelmeme rağmen insanların sipariş etmiş oldukları pideler oldukça lezzetli görünüyordu ve aynı zamanda porsiyon olarak da oldukça başarılıydı.

Et dönerde en çok dikkat ettiğim husus kuzu etinden yapılıyor olması. Sorduğum zaman burada et dönerin kuzudan yapıldığı söylendi ve benim için bu artı bir puan daha oldu. Aynı zamanda ikram olarak verdikleri mısır ekmeğinin tadını da oldukça beğendim.

Et döneri deneyimledim ve hem porsiyon hem lezzet bakımından lezzetinin üst sınıfta olduğunu söyleyebilirim. Kuzudan olduğu için et döner biraz yağlı olsa da yağı rahatsız edecek seviyede değildi ve et dönerin içinde hiçbir şekilde kıyma olmadığını da söyleyebilirim.

Yemekten sonra yemiş olduğum sütlaç da birçok Karadeniz restoranında yemiş olduğum gibiydi ve harikaydı buraya geldiğiniz vakit mutlaka sütlaç da tercih etmelisiniz. Fiyat olarak da lezzeti için oldukça ideal bir fiyatlamaya gittiklerini söyleyebilirim. Bir dahaki sefere arkadaşlarımı da alıp farklı lezzetlerini de denemek istiyorum.

İletişim ve konum bilgileir

Kızılay, Meşrutiyet Cd. 28/b, Çankaya/Ankara
03124186120

R