Uzungöl'ü internette eski ve yeni hali karşılaştırmalarında görmüş olmanız yüksek ihtimal. Burası özellikle Arap turistlerin favori mekanlarından bir tanesi olduğu için çevresi biraz restore çalışmalarından dolayı eski doğal görüntüsünden uzaklaşmış. Fakat şunu söyleyebiliriz ki o yaylalar ve gölün eşsiz güzelliğine hiçbir çalışma gölge düşüremez burası hala Türkiye'nin en doğal alanlarından.

Yerli yabancı birçok turistin ziyaret ettiği Uzungöl'e Trabzon'dan nerdeyse dakika başı giden otobüs bulabilirsiniz. Kendi aracınızla geliyorsanız da Bayburt-Of yolunu takip ederek Uzungöl'e ulaşabilirsiniz. Kampçılar buraya karavanla da gelebilir bunun için de herhangi bir sıkıntı yok.

Burası turistik bir yer olduğu için çevrede birçok otel ve pansiyon var. Fakat ben kamp yapmak istiyorum diyorsanız da kamp alanları mevcut değil çünkü zaten Uzungöl ve çevresi doğayla iç içe dilediğiniz her yerde kamp yapabilirsiniz. Bizim size tavsiyemiz Karester Yaylası'na doğru bir gezintiye çıkın. Bu yayla Uzungöl'de kamp yapabileceğiniz en iyi alan. Uzungöl'ün eşsiz manzarası ve doğayla iç içe bir yer. Yayla havası zaten birçok kampçının favorisi diyebiliriz. Karester Yaylası da oldukça güzel bir yer.

Çadır yeri kiralamak gibi bir derdiniz de yok dilediğiniz yere ücretsiz bir şekilde çadırınızı kurabilirsiniz. Aynı zamanda Uzungöl Kamp Alanı doğayla iç içe bir yer olsa dahi turistlerin çokluğu sebebiyle birçok işletme mevcut bu sebeple tuvalet, elektrik gibi ihtiyaçlarınızı bu tarz kafelerde rahatlıkla karşılayabilirsiniz. Fakat yiyecek ihtiyaçlarınızı eğer aracınızla geliyorsanız daha önceden karşılamanızı tavsiye ediyoruz. Arap turistler sebebiyle fiyatlar bir tık daha pahalı Uzungöl'de.

Uzungöl Kamp Alanı Yapılabilecekler ve Merak Edilenler

  • Uzungöl'de kamp ateşi yakma konusunda herhangi bir kısıtlama bulunmuyor.
  • Telefon çekme konusunda herhangi bir sıkıntı yaşanmıyor.
  • Kamp alanı zaten doğa yürüyüşü için birebir bir yer. Burada doğa yürüyüşleri yapıp Uzungöl'ün en güzel manzaralarını yakalayabilirsiniz. Bunun yanı sıra kamp alanı çevresindeki birçok işletmede belirli ücretler karşılığında yamaç paraşütü gibi etkinlikler yapabilirsiniz.
  • Doğanın ortasında dahi olsanız yabani hayvan konusunda burada öyle ciddi bir şikâyet duyulmamakta.

Uzungöl Kamp Alanı ve Yakınlarında Gezilmesi Gereken Yerler

  • Uzungöl Camii: Cami 2002 yılında yapılmış. Fakat ahşaptan bir cami yapmaları daha iyi olurmuş bu şekilde modern bir camii doğal güzelliğin yanında sırıtmış. Tuvalet ihtiyacınızı giderebileceğiniz iyi bir alternatif olabilir.
  • Karester Yaylası: Kampınızı kurmanız için tavsiye ettiğimiz yer burası. Kamp alanına oldukça yakın yürüme mesafesinde ve Uzungölü tepeden izlemek için oldukça ideal bir yer.
  • Bu iki yer dışında Haldizen Yaylası, Şekersu Yaylası ve Şerah Köyü Uzungöl'e yaklaşık olarak 20-30 kilometre uzaklıkta. Eğer Uzungöl'e kendi aracınızla gelmişseniz buraları da gezmenizi kesinlikle tavsiye ediyoruz. Özellikle Şerah Köyü eşsiz doğası ve ahşaptan evleriyle mutlaka görmeniz gereken bir yer.

Harita ve Konum BilgisiUzungöl Kamp Alanı | Hakkında Bilgi, Yapılabilecekler, Merak Edilenler, Gezilecek Yerler ve Ulaşım