Yemek

Urfalı Kebapçı , Ankara

Kebap denince aklıma ilk gelen yerlerden biri burasıdır: Urfalı Kebapçı ya da bir diğer bilinen adı ile Urfalı Kebapçı Adil Raz. Oldukça ferah, geniş, rahat bir mekân burası. Çalışanların tamamı Şanlıurfa’dan gelmiş sanırım. Bu yönü ile size o yörenin havasını solutuyorlar. Gayet sıcak bir şekilde karşılıyorlar. İlgi düzeyi oldukça yerinde.

Ostim’e her yolum düştüğümde çok aç olmasam da mutlaka uğrarım. Bir mekânın her yemeği mi lezzetli olur? Burası böyle işte. Karışık kebabına bayılıyorum. Pişme derecesi, kıvamı oldukça yerinde. Porsiyon miktarı da tam olması gerektiği gibi. Çok aç olsanız dahi rahatlıkla doyacağınızdan emin olun. Yemekten önce gelen ikramlar da oldukça lezzetli.

Menüde her çeşit kebabı bulabilmeniz mümkün. Bu sebeple seçim aşamasında kararsızlık yaşayabilirsiniz. Ciğer kebabı, kuzu şişi ve karışık kebabı çok başarılı. Bunlardan herhangi birini denemenizi tavsiye edebilirim. Bunun dışında lahmacunları ve künefeleri de enfestir. Denerseniz pişman olmazsınız diyebilirim. Ezme konusunda çok başarılılar. Çeşit çeşit ezme yaparlar.

Aileniz ile gidecekseniz çocuk oyun alanı imkânı var, kullanabilirsiniz. Otopark sıkıntısı çekmezsiniz. Bu civarda kebap yiyebileceğiniz en doğru adreslerden biri olur. Akşamları bazen çok kalabalık olabiliyor bu sebeple gitmeden önce rezervasyon yapmanızda fayda vardır. Fiyatlar Ankara’daki diğer kebapçılar ile ortalama yanı düzeydedir. Ben bu mekâna 5 yıldızı gönül rahatlığıyla veriyorum.

İletişim ve konum bilgileri

Ostim, Mehmet Akif Ersoy Cd. No:41 Yenimahalle/Ankara
03123540292

R