Yemek

Uptown Speakeasy, Ankara

Çankaya’nın şık ve kaliteli farklı dekorasyonu ile dikkat çeken Uptown Speakeasy adlı mekan yemekleri ve şaraplarıyla Çankaya’nın gözde mekanlarındandır. Mekan’ın işletmecisinin ne denli zevkli olduğunu Mekan’a girdiğiniz andan itibaren döşenme tarzına, antika eşyaları nasıl konsepte dahil ettiklerini görünce anlıyorsunuz. Dekorasyon tek kelime ile süper düşünülmüş, inanılmaz başarılı buldum.

Bu mekanı ne kadar görsel manada başarılı bulsam da öncelikle hijyen ve temizlik anlayışları benim için önem taşımakta. Temizlik konusunda da gayet iyi olan bu mekanda rahatlıkla yemek yenilebilir. Özellikle Steak Teriyaki ve sıcak şarabını deneyin. Yemek porsiyonları oldukça doyurucu, hamburgerleri müthiş. Mutlaka denemelisiniz. Rahatsız edici müzikle ya da aşırı gürültüyle karşılaşmıyorsunuz. Ben, dışarıda yemek yemeye oldukça alışkın biri olarak, bunun önemini bilirim. İnsan, rahatsız edilmeden, keyifle bir şeyler yiyip içmek, arkadaşlarıyla sakin bir ortamda sohbet etmek istiyor.

Bir ara kalkıp wc ye gittiğimde farklı bir antika eşya ile karşılaştım. Hem güldüm, hem şaşırdım iyi düşünülmüş bir obje koymuşlar. Yüzünüzde tebessümle masanıza dönüyorsunuz.

Yemek servisleri gayet hızlı ve sunumları şık olan mekan bundan sonra favori mekanlarım arasında yer alacak. Ayrıca mekanın bahçesi de hoş, yaz akşamları için ideal olabilir. Henüz deneyimleyemedim, ama gelecek yaz akşamları bu mekanda olmaya çalışacağım.

Geniş ve ferah bir mekan gerek içerde, gerekse dışarda masalar çok iç içe değil, bu da mekana rahatlık ve konfor katıyor.

Mekan ayrıca akşamları canlı müzik ve bar olarak da hizmet veriyor. Çalan müzikler gayet kaliteli. Çıkan grubun gayet güzel olduğunu fark ettim. Canlı müzik akşamları, özellikle yer ayırtmanızı öneriyorum. Eğer habersiz giderseniz, sorun yaşayabilirsiniz. Ankara’ya yolunuz düştüğünde mutlaka uğramanız gereken mekanlardan bir tanesi.

İletişim ve konum bilgileri

Güvenevler, Mesnevi Sokağı No:38/ C Çankaya/Ankara
03124407909

R