Yemek

Un Bakery, Ankara

Bahsedeceğim mekan, bu kez o yoğun kafelerden bir tanesi değil, bir tatlıcıdır. Siz de benim gibi bir obursanız ve tatlı yemekten haz alıyorsanız, basit, kalitesiz ve zehirleme ihtimali olan tatlılar yemek yerine neden burayı denemiyorsunuz?

Unsuz ve şekersiz seçeneklerinden de faydalanabileceğiniz bu mekan, küçük ve nezih bir işletmedir. Yaptıkları her şey, kendi imalatlarıymış ve gerçekten kaliteli yiyecekler hazırlıyorlar. Büyük bir alan olmadığından, içecek yapma makinelerini koyacak yerleri yok. Bu nedenle çay ve bazı kahve seçeneklerinden faydalanabiliyorsunuz. İşletmecide aşırı bir hırs yok, işini severek yapıyor. Birilerini memnun olarak dükkanından gönderebilmenin onda mutluluk oluşturduğundan bahsetti. Oldukça otantik, sanki kendi evinizin balkonunda gibi hissedeceğiniz bir havası bulunuyor. Sakin, sakin olduğu için az çalışanı olan bir mekan. Ben içeride üç kişi görmüştüm. Ama gerçekten verim aldım yediklerimden. Siparişlerim anında masama getiriliyordu ve kapitalist bakışla müşteri olarak değerlendirilmiyor, bir komşuları gibi yakın görülüyordum. Ya da öyle davranıyorlardı.

O üç çalışanın da nazik ve güler yüzlü olmaları, işlerine aşık gibi görünmeleri beni oldukça etkilemişti. Bir kere gittim ve bundan sonra canım her tatlı çektiğinde kesinlikle bu mekana uğruyorum. Üstelik kafa dinlemek için de birebir bir işletmedir. Sessiz, huzurlu ve tatlıların enfes kokularıyla insanın iştahını açan, sevimli bir dükkan. Eğer siz de benim gibi tatlıya hayır diyemeyen kesimdenseniz, yıllardır böyle bir mekana denk gelmediğinize hayıflanacaksınız. Gidin, keşfedin ve farkı kendiniz görün derim.

Konum ve İletişim Bilgileri

Alaçam Sk. No:19 Güvenevler Mahalle, Ankara 06690 Türkiye
Anıtkabir noktasına 3,7 km mesafede
+90 505 986 79 37

R