Yemek

Uludağ Et Lokantası, Ankara

Çayyolu’nda bulunan, şık bir et lokantası olarak buradan bahsedebilirim. Şık ve yılların deneyimiyle çalışmalarını sanırım fiyatlarına da yansıtmışlar, sıradan bir iskender bile 60TL ile masanıza gelebiliyor. Bu önyargıyla mekana girdim. Öncelikle her masaya bir garson bakıyor. Bu daha kolay iletişim sağlamamızı sağladı. Arkadaşlarla gittiğimizde, burasının alkollü bir işletme olduğundan haberim yoktu. Eğer hafif çakır keyif olmak hafiften de felekten bir gece geçirmek isterseniz, aile veya arkadaşlarınızla çekinmeden buraya gidebilirsiniz.

Menüdeki İskender fiyatına hafif bakıp gerilmemin ardından, gelen yemeğe resmen aşık oldum. Hayatımda ilk kez bu kadar leziz bir şey deniyordum, bence o para o yemeğe verilirdi. Daha sonra gözümde hiç kalmadı. Bunun yanında alkollü içeceklerini de ben uygun buldum. Sonuçta ilgi alaka müthişti ve her şey anında geliyordu.

Burası, çocuklu ailelere göre de uygun bir yer. Oyun alanı bulunuyor. Yalnız lavaboları neden oyun alanının yanına koyduklarına bir anlam veremedim. Açıkçası bu benim için kötü bir puan verme sebebidir. Araç park sorunu bulunmuyor, yakın yerlerde çok erişilebilir park yerleri mevcuttur. Rezervasyon yaptırmanız, daha sağlıklı hizmet almanızı sağlayabilir. Nezih görünümünden dolayı, sıradan barbekü restoranlarına oranla burada daha sakin zaman geçirilebileceğine inanıyorum.

Gelen ara sıcak ve mezeler arasından en çok hoşuma giden, patlıcan salatası oldu. Daha önce hiç bu lezzeti tatmamış olmama rağmen, tam puan verdim. Ben bir kez olsun denenebileceğinden yanayım.

İletişim ve konum bilgileri

Anafartalar, Anafartalar Denizciler Cad, ULUS No:54, Altındağ/Ankara
03123090400

R