Tantuni hastası olduğumu birkaç yazımda belirtmiştim. Tantuni benim için eşsiz bir lezzet. Sebebi ise sunum, zaman farketmeden her an yenilebilecek eşsiz bir lezzet olması.

Uluçay Tantuni ise beni resmen çocukluğuma götüren bir lezzete ev sahipliği yapıyor. Hepimizin vardır bir yerde çalışırken sanayinin içinden geçip sanayi içerisinde bulunan işletmelerden karnını doyurduğu anısı. İşte bu mekân tam bu hatıralarınızın içinden fırlamış gibi. Sanayi başında bir ortam ve bol porsiyonlu, bol malzemeli ürünler sunuyor.

İlk gittiğimde mekânda çalışan garsonlar samimi bir şekilde karşılayıp ilk gelişim olduğunu anladılar. Sohbet ettiğimizde mekânı taşımama sebeplerinin her zaman hatırlanan bir işletme olmak istemelerinden kaynaklı olduğunu belirttiler. Bu da bana gayet mantıklı geldi.

Tantuni konusunda ise gerçekten mükemmeller diyebilirim. Malzemenin bol ekmeğin ısıtılıp hazırlanması gibi küçük detaylara bile dikkat ediyorlar. Bunlar beni oraya bağlamak için yeterli sebepler. Ayrıca güler yüzle karşılayan personeli gerçekten çok samimi bir karşılama sunuyorlar.

Et ve tavuk olarak damak tadına göre seçenekleri sunuyor ve kullandıkları malzemeler gerçekten kaliteli. Ve herhangi bir temizlik sorunu yaşamadım bir kaç uğramam da kalabalık olmasına rağmen servis hızında da herhangi bir olumsuzluk yaşatmadılar.

İletişim ve konum bilgileri

Bahçekapı, 2565. Sk. No: 16, Etimesgut/Ankara 
03122783301 Uluçay Tantuni, Ankara