İş veya tatil amaçlı yolunuz Trabzon’a düştüğünde büyük olasılıkla Karadeniz’in hırçın sularına manzarası olan bir yer veya yemyeşil dağlarına bakan bir oda talep edeceksiniz. Şayet hem havalimanına hem de deniz manzarasına sahip bir konaklama yeri arıyorsanız ÜçKale Butik Hotel beklentinizi karşılayacaktır. Havalimanına yürüme mesafesinde olan otelin zemin katı ise hem otel müşterilerine hem de diğer misafirlere açık bir restoran. ÜçKale Doğal Restoran’da yöreye özgü lezzetleri deneyimleyebilir ve Karadeniz seyahatinize dair leziz hatıralar edinebilirsiniz.

Bizim önerimiz özellikle mıhlama. Kuymak ismiyle de bilinen bu yöresel lezzet, Artvin’den Samsun’a, Amasya’dan Erzurum’a dek hem Karadeniz’de hem de diğer bölgelerin Karadeniz’e yakın yörelerinde oldukça popüler bir ürün. Sabah kahvaltısında yöresel ekmek ve çayla beraber tercih edilebileceği gibi, öğle veya akşam yemeği olarak deneyebileceğinizi de hatırlatmak isteriz.

Yöre hayvanlarından edinilen tereyağı, biraz mısır unu ve yöresel peynirlerle hazırlanan mıhlama, evde de kolayca hazırlanabilir. Buna karşın Karadeniz’de ve bizim önerimiz olan ÜçKale Restoran’da denediğinizde daha farklı bir tat alacağınızı garanti edebiliriz. Zira tercih edilen ürünlerin menşeleri itibariyle damakta apayrı bir tat bıraktığına siz de tanık olabileceksiniz.

Restoranın artıları arasında kendi markalarıyla sundukları çay başta olmak üzere diğer gıda ürünlerini gösterebiliriz. Tek eksi yanı ise, eğer deniz manzaralı bir odada kalıyorsanız gece boyu bir miktar trafik gürültüsüne maruz kalabilme ihtimaliniz…

Yorumlar
  • M
    Mahmut TAYFUR 6 Nisan 2021

    3 EKİM 2022 de Zİiyaret ettik,ezogelin çorba,köfte ve tava ekmeği yanında samimi bir ortam.Hesap öderken kasada ÜÇKALE ÇAY da aldım.Herşey için teşekkürler.Havaalanının hemen karşısında,çok güzel bir yer.Şiddetle tavsiye ederim..

  • Üzgünüm

    Bu yazı yorumlara kapalı.

ÜçKale Doğal Restoran ve Mıhlama, Trabzon