Yaklaşık 1 sene kadar önce keşfettiğim ve yenilikçi temiz ve farklı bir konsepti ile beni büyüleyen bu mekanı Starbucks’tan sıkılmaya başlayınca keşfettim. Starbuck konseptine benzeyen ama içerisinin daha gösterişli olduğu bu mekanda gerek kahvenin tadı gerekse yiyeceklerin tadları daha güzel olduğu düşünmekteyim.

Mekan ilk açıldığı zaman 10 masası varken kalitesi le kalabalık bir kitle elde etmeyi başarmış durumda. Yan dükkanı alan ve masa sayısını çoğaltan cafe gençler tarafından sevildiğini söyleyebilirim. Yalnız garson sayısının eksikliği sebebi ile siparişlerinizi hızlı alsanızda hesap ödeme işine geçince beklemek zorunda kalıyorsunuz.

Yalnız garsonların ilgisi ve kalitesi ise mekanda beklenmeye değdiğini söyleyebilirim. 1 senedir gidiyorum ve sürekli garson değişikliği olmasına rağmen hiç bir garsonun somurtuğunu yada agresif çalıştığını açıkçası bilmem.

Mekan konumu gereği bulunması ve iş yapması kolay aslında. Hemen yanında bir lise ve yakınında ise 2 büyük AVM mevcut. Ayrıca büyük katlı sitelerin hemen yanında yer almakta. Civarında işyeri de fazla olunca insanlar molalarında yada iş çıkışlarında buraya yada yanında bulunan Starbucks’a akın ettiklerini söyleyebilirim.

Ayrıca içerisinin konseptinden bahsetmek gerekirse eski yer sofralarından esinlenerek bir köşe hazırladıklarını ve büyük bir kütüphanenin içerisinde barındırıyor olması bu mekanı farklı kıldığını söyleyebilirim. Ayrıca duvarlara elle çizilmiş resimler ve kahvenizi siyah bir kupada içmenin tadı da mekanın ambiyansında güzellik sağlıyor.

Kahve ve tatlı menüleri inanılmaz uyguna geldiğini de söyleyebilirim. Siz buraya gelip bir kahve içtiğinizde alacağınız tadı, ortamın güzelliğini inanın Starbucks’ta bulamayacaksınız. Afiyet olsun

Konum ve iletişim bilgileri

Barış Mah., Makyol Yaşam Sitesi. Beylikdüzü/İstanbul
Telefon: (0532) 423 10 45
Çalışma Saatleri: 08:00 - 00:00 (Haftanın her günü açık)Twin Coffee Co. , Beylikdüzü