Yeşilçam klasiklerinden birçok film hafızalarımızda yer etmiş ve kimisi gülmemize, kimisi hüzünlenmemize, kimisi de düşünmemize neden olagelmiştir. İşte size tam da bununla ilgili bir soru: Turşu dediğiniz limon suyundan mı olur, yoksa sirkeden mi?..

Yanıtınız “ben damak zevkime bakarım” ise, tam da size göre bir yer var: Turşu Durağı. Henüz yeni sayılabilecek işletme, şimdilik muhitteki müşterilerinin beğenisini kazanmış olsa da, yakın zamanda büyüme ihtimali olan işletmelerden birisi. İzmir’in Karşıyaka ilçesinde Şemikler Meydanı’nda bulunan bu küçük dükkânda aklınıza gelen hemen her bitkinin turşusu bulunuyor.

Semt ve mahalle pazarlarında satılan turşularla fiyat konusunda rekabet hâlinde olan işletmenin gerek turşu kalitesi gerekse çeşitliliği göz doldurucu bir kıvamda. Ayrıca yolunuz düştüğünde, şayet kendileri unutursa siz turşu suyunu talep edebilirsiniz. Siparişinize eklenen turşu suyunun dışında arkadaki endüstriyel su sebilinde saklanan turşu suyundan bir bardak içtikten sonra doğru adreste olduğunuza emin olacaksınız…

Turşu Durağı, İzmir