Yemek

Turca Cafe, Ankara

Sabah saatlerinde işe giden birisi olarak kahvaltımı dışarıda yapmam gerekiyor. Bunun için kahvaltı yapacağım mekânın kaliteli olması ve hijyen açısından güvenilir olması benim için önemlidir.

Sıhhiye bölgesinde yer alan Turca Cafe benim isteklerimi karşılayan güzel yerlerden biri. Mekân sabahın 07:30’unda açılıyor ve 22:00’ye kadar hizmet veriyor.

Kahvaltı için menüleri oldukça zengin. Küçük bir tost alabileceğiniz gibi büyük bir serpme kahvaltı da sipariş edebilirsiniz. Mekânın içerisinde bulunan açık alan sayesinde; kahvaltınızı ferah ve serin ortamda yapabilirsiniz. İçeride, kapalı ortamda kalmayanlar için iyi bir seçenek yani. Kafenin içerisinde uzun süre kalmayı düşünüyorsanız, müşterilerine sağladıkları internet hizmetini kullanabilirsiniz. Ben hiç kullanmadım ama internet bağlantısının hızlı olduğunu düşünüyorum.

Kahvaltımı söyledikten sonra hazırlanması çok uzun sürmedi. Kısa sürede bol çeşitle tabağım geldi.

Kahvaltı yaparken, kafe içerisinde çalan müziğe ister istemez kulağınız kayıyor. Müziği biraz daha kısmaları bence doğru olacaktır.

Kahvaltının yanında makarna ve tatlı çeşitleri, klasik yemek çeşitleri de menülerinde yer aldığı için, öğle ve ara öğünlerde de buraya gelebilirsiniz.

Ben kahvaltıdan sonra Türk kahvesi içtim. Kahve ortalama durumdaydı.                                                          

Mekân işletmecisi, müşterilere diledikleri zaman sipariş verme imkânı da sunuyor. Paket servisi sayesinde sizlerde buradan telefonla ya da internet üzerinden sipariş iletebilirsiniz.

Fiyat olarak açıkçası biraz ortalamanın üzerinde bir politikaları var diyebilirim. Bence fiyatlarını biraz düşürmeliler.

Kısacası, sıklıkla gideceğim bir yer olmasa da gittiğimde pişman olacağımı düşünmediğim kafelerden birisi.

İletişim ve konum bilgileri

Korkutreis, Sezenler Sk. 20/A, Çankaya/Ankara
03122290606

R