Yemek

Tura Ocakbaşı, Ankara

Büyük şehirlerde lezzetli bir barbekü restoranı bulmak oldukça zordur. Birçok barbekü restoranı, yöresel mutfak yemeklerini barındıran restoran olsa da doğrusu işinin hakkını veren restoran sayısı oldukça azdır. Ben bu restoranların dışında kalan, yemek çeşitleriyle ve hizmetiyle üst düzey çalışan bir yer keşfettim ve bunu sizlere önereceğim.

Tura Ocakbaşı; bir barbekü restoranıdır. Bunun yanında bazı ev yemeklerini de menüsünde barındırır. Ben restorana girdiğimde rahatsız etmeyecek kadar kısık sesle bir müzik eşliğinde bir çalışan tarafından karşılandım. Restoran çalışanı oldukça güler yüzlüydü. Hemen benim için bir masa önerdi. Boş olan masaya oturdum ve menüyü incelemeye koyuldum.

Restoranın menüsünde zeytinyağlılar ve ızgara çeşitleri bulunuyor. Bu zeytinyağlılar ya da diğer meze çeşitleri masanıza çoğunlukla ana yemeğinizle beraber geliyor. Ben bol çeşitli bir ızgara menüsü gördüm. Hemen aralarından bir seçim yapıp beklemeye koyuldum.

Yemeğimin gelmesini beklerken restoran içerisine göz gezdirdim. Restoranın temiz olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Ayrıca lavaboları da gayet temiz ve ferahtı. Genelde ailelerin geldiği yerlerden biri olarak görünse de iş yemekleriniz için, arkadaşlarınızla beraber rahatlıkla gelebileceğiniz ve yemek yerken de sohbet edebileceğiniz bir yer burası.

Siparişim gelince açıkçası gözlerime inanamadım. Tabak oldukça büyük ve lezzetliydi. Ayrıca meze çeşitleri de oldukça fazlaydı. Böyle bir tabağın herkesi doyuracağı kanaatindeyim.

Yemekten sonra benim masama tatlı ve meyve ikramları geldi. Bu arada menü içerisinde tatlı çeşitlerinin de fazla olduğunu belirtmeliyim. Kesinlikle yemek ve tatlı çeşitlerinden yemeye doyamayacağınız bir yer.

Fiyat performansına bakacak olursak; diğer restoranlara kıyasla gayet uygun bir yer. Benim yemek yediğim sırada birkaç masanın alkol sipariş ettiğini sizlere belirtmeliyim. Her yönüyle rahatlıkla gelinecek restoranlardan birisi kısacası.

İletişim ve konum bilgileri

Gaziosmanpaşa, Uğur Mumcu Cad., Kızkulesi Sokak No:18 Çankaya/Ankara
05323492357

R