Yemek

Tunalı Simitçisi, Ankara

Tunalı’da sabah basit bir kahvaltı yapmak için tercihim Tunalı Simitçisi oldu. Mütevazı bir görünüme sahip olan mekânda içeride ve dışarıda oturabilirsiniz. Ben içeriye oturdum ve masa düzeni, temizliği gibi konularını sevdim.

Mekân sahibi beyefendi de oldukça güler yüzlüydü ve tüm masalarla tek tek ilgileniyordu. Tunalı gibi bir yer için güzel bir alternatif olmuş. Sabah kahvaltılarınızı burada güzel bir şekilde yapabilirsiniz. Kendilerine özel birçok simit çeşitleri bulunurken vitamin bar hizmetleri de mevcut.

Sabah kahvaltımı sade bir simitle yapmayı tercih ettiğim için tercihim tereyağlı simidi oldu. Fakat menüde sandviç, yumurta ve birçok çeşit yiyecek bulunuyor. Aynı zamanda kumru severler için bu işletmedi kumruların oldukça beğenildiğini söyleyebilirim.

Simit önüme taze ve sıcak bir şekilde geldi. Yanına gelen çay da oldukça tazeydi. Bunları yedikten sonra gözüme pasta ve ekleri kestirdim. Tercihim eklerden yana oldu ve yanında portakal suyu da söyledim.

Portakal suyu oldukça lezzetliydi ve sabahın ilk saatlerinde oldukça güzel geldi. Eklerin tadı da yerindeydi ve tam istediğim gibiydi. Yani ayak üstü görmüş olduğum bu mekândan mutlu bir şekilde ayrıldım.

Fiyat bakımından da diğer pastane ve simitçilere oranlara bir tık üstte olduğunu söyleyebilirim. Fakat Tunalı ortalaması için de fiyatlar oldukça uygun ve yolunuz Tunalı Caddesine düşmüşse lezzetli bir kahvaltı için tercihiniz olabilir. Serpme kahvaltı severler için de serpme kahvaltı mevcut.

İletişim ve konum bilgileri

Çankaya, Tunalı Hilmi Caddesi, Bülten Caddesi 76/C, 15/B Çankaya/Ankara
03124687977

R