Thila Coffee benim için çok ilginç bir yer. Öncelikle gitmek istiyorsanız 18.00'dan sonra hizmet vermiyorlar bunu belirteyim. Aynı zamanda internet üzerinden kahvelerini de sipariş edebiliyorsunuz. Burası çok başarılı bir kahveci ve Ankara'da birçok şubesi mevcut fakat beni asıl şaşırtan yiyecekleri.

Yolum ne zaman bu mekânın civarına düşse uğramadan geçemiyorum. Çünkü Ankara'da bana göre içtiğim en güzel kahve burada. Kendilerine özel bir şekilde kahveyi yapma teknikleri var ve çalışanlar bu konuda gerçekten bilgili insanlar. Bu da kahvenin tadını bir hayli artırıyor.

Fakat kahveleri kadar yemekleri de oldukça güzel. Benim içtiğim en güzel tandır çorbası burada diyebilirim. Siz de tandır çorbası düşkünüyseniz burayı tercih edebilirsiniz. Bunun yanında bıçak arası pideleri de gerçekten birçok pideciye göre oldukça başarılı. Aynı zamanda dönerleri de oldukça güzel.

Eğer şerbetli ve hamurlu tatlılarla aranız çok iyiyse buradaki sac arası tatlısı tam size göre. Bazı zamanlarda sırf bu lezzet için buraya geliyorum. İş böyle olunca doğal olarak mekânın da şubeleri artıyor en son Cebeci'ye de şube açtıklarını duydum yakın zamanda şubeleri daha da artacaktır.

Mekân ayrıca çok temiz. Aynı zamanda bu tarz yerlerde iyi bir bahçe arıyorsanız da bahçeleri de oldukça güzel. Yeşilliklerde dolu bahçede oturup sevdiklerinizle keyifli bir şekilde kahvenizi yudumlayıp yemeğinizi yiyebilirsiniz.

Hem kahve hem yemek yeri olarak bu kadar başarılı bir yer Ankara'da var mı bilmiyorum ama benim için en iyisi burası. Çalışanların ilgisi ve bilgisi de oldukça yüksek olunca keyifli bir deneyim yaşamış da oluyorsunuz.

İletişim ve konum bilgileri

Eskişehir Yolu 28.km Yukarıyurtçu Mahallesi, Ankara
+905325070810

Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Thilia Coffee, Ankara