Gezi

The Chocolate Art, Ankara

Çikolata sevdalıları için Ankara’nın en ideal yerlerinden birisi The Chocalate Art, bu tür yerlerin sayısı ne yazık ki Ankara’da çok fazla değil. Olanların içinde ise en tercih edilebilir yerlerden birisi burası.

Burası için Belçika çikolatasını Ankara ile buluşturan yer diye söz etmek yanlış olmayacaktır. Çikolata denildiğinde aklınıza çikolatanın en fazla ne kadar çeşidi olabilir ki diye bir soru gelebilir. Ancak durum hiç de öyle değil. Neredeyse yüzlerce çeşit çikolata burada sizleri bekliyor.

Benim yüzlerce çikolata içinden deneyimlediğim ve beğenimi kazanan portakallı bitter çikolata. Portakal aroması bitte çikolata ile gerçekten güzel bir ahenk yakalamış. Lavantalı çikolata da farklı bir tat arayanlar için önerebileceğim bir tür.

Mekâna girdiğinizde sıcakkanlı bir karşılama bulacaksınız. İçerinin nispeten küçük olmasına karşın oturma yerlerinin geniş olması beğendiğim bir başka özelliği The Chocolate Art mekânının.

Fiyat konusuna geldiğimde açıkçası fiyatları biraz yüksek bulduğumu belirtmeliyim. Burada ortalamanın biraz üstünde bir fiyat politikası benimsenmiş. Ancak fazla para ödeyip lezzetsiz şeyler yemeniz söz konusu değil. Bu nedenle fiyatlar biraz dengesiz olsa da kaliteden ödün yok.

Çalışanlar kibar, mekân ise temiz The Chocolate Art her ne kadar arkadaş grupları ile oturup birer kahve içilecek bir yer özellikleri sergilemese de özel günler için çikolata almak ya da gidip biraz çikolata yemek için oldukça tercih edilebilir bir yer.

Konum ve iletişim bilgileri

Aziziye Mahallesi Cinnah Caddesi D:no 52, 06690 Çankaya/Ankara
Anıtkabir noktasına 3,9 km mesafede
+90 312 440 40 79

R