The Bigos benim gençliğimin yeri ve hala gitmeye devam ediyorum. Üniversite zamanlarımda keşfettiğim bu yerin ilk Bahçeli şubesine gittim. Daha sonra yolum düştüğü vakit Kızılay şubesine de uğradım. Kızılay şubesinin adı Kajun Restaurant olarak değişse de gerek çalışanlar gerekse konsept tamamiyle aynı sadece bazı değişiklikler yapılmış.

Arkadaşlarınızla, partnerinizle gidip güzel bir yemek yiyeceğiniz şık bir mekân. Tasarımı o kadar şık ve değişik ki kendinizi Türkiye'de değil de Amerika, Meksika'da yemek yiyor gibi hissetmeniz mümkün. Aynı zamanda çalışanlar da oldukça sıcakkanlı insanlar.

Buranın adının Kajun Restaurant olarak değişimesine şaşırmadığımı belirteyim. Çünkü buranın en meşhur yemeği kajundur ve benim Ankara'da en sevdiğim kajun burada yapılır. Bu sebeple buraya gittiğim zaman kajun hariç bir şeyi gözüm fazla görmez.

Fakat yine de dünya mutfağının birçok başarılı yemeği de burada yapılıyor. Onları da deneme fırsatım oldu ve onların da çok güzel şekilde yapıldığını söyleyebilirim. Piliç mantar çöp şiş de benim burada kajundan sonra en çok sevdiğim yiyecek. Bu iki yemeği de zorlayarak bitiriyorum çünkü oldukça doyurucu.

Aynı zamanda alkol tercihinde bulunmak isteyen kişiler için de alkol seçenekleri mevcut. Çalan müzikler de diğer mekanlara göre oldukça farklı fakat başarılı. Bu konsepti gelip kesinlikle denemelisiniz ve bana göre ilk denemeniz gereken yemek kajun.

İletişim ve konum bilgileri

Cumhuriyet, Selanik Cd No:60/19 Çankaya/Ankara
03124184414

Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

The Bigos, Ankara