Tekirdağ Marmara Bölgesi'nin şirin illerinden bir tanesidir. İstanbul'a yalnızca 140 kilometre uzaklıkta olması sebebiyle de İstanbul halkı genellikle şehrin gürültüsünden uzaklaşıp kafa dinlemek istedikleri vakit tercih ettikleri yerlerden bir tanesi de Tekirdağ olmaktadır. Tekirdağ kamp alanları açısından da oldukça zengin bir yerdir. Marmara Bölgesi'nin en önemli kamp alanları burada bulunmaktadır.

Ulaşımı da oldukça basit olan Tekirdağ'da Tekirdağ Çorlu Havalimanı bulunmaktadır. Bu havalimanı Trakya bölgesindeki tek havalimanı olmasıyla da bilinmektedir. Kamp yapacağınız alanlara bu havalimanından kısa süre içinde ulaşabilirsiniz. İstanbul'a oldukça yakın olması sebebiyle de Tekirdağ kamp alanları özellikle İstanbul halkı tarafından da sıklıkla tercih ediliyor ve kalabalığın bir hayli yoğun olduğunu söylemek mümkün.

Uçmakdere Kamp Bölgesi

Doğal bir şekilde kamp yapmak istiyorum diyorsanız Uçmakdere Kamp Bölgesi tam size göre. Fakat buraya gelecek kişilerin daha çok müsaitlerse hafta içi tercih etmeleri daha doğru olacaktır. Çünkü hafta sonları özellikle çevre illerden birçok kişi bu alana kamp yapmaya geldiği için çadır konusunda yoğunluk olması yüksek bir ihtimal. Çadır kiralama, bungalov evde kalma gibi düşünceleriniz varsa burayı tercih etmeyin çünkü burası tamamen doğal bir kamp alanı ve kendi imkanlarınızla kamp yapmanız gerekecektir.

Burası tamamen bir doğa harikası. İsterseniz deniz kenarında isterseniz ormanın iç bölümlerinde kamp yapabilirsiniz bu tamamen sizin zevkinize kalmış ama her iki kampın da tadı farklı olacaktır. Özellikle ağaç konusunda oldukça zengin bir yer olduğu için ağaç diplerine kuracağınız çadırlar sıcak yaz günlerinde dahi serin ve gölgeli bir şekilde kamp yapmanıza olanak sağlayacaktır.

Market alışverişlerinizi buraya gelmeden önce yapmanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü burada market, restoran bulmanız oldukça zor çünkü doğayla iç içesiniz. Fakat güzel bir şekilde mangal yakmanız için de önünüzde hiçbir engel yok. Bunların yanı sıra tuvalet, duş, elektrik ihtiyaçlarınız da burası özel bir kamp alanı olmadığı için karşılanmıyor. Tüm bunları düşündüğümüz vakit Uçmakdere Kamp Bölgesi 1-2 günlük kaçamak kamp yapmak için ideal bir alan.

Uçmakdere Kamp Bölgesinde Yamaç Paraşütü

Buranın manzarası oldukça hoş ve yüksek bir alan. Bu sebeple Uçmakdere Kamp Bölgesine kadar gelmişken yamaç paraşütü yapmadan gitmek olmaz. Eğer daha öncesinde yamaç paraşütü deneyiminiz yoksa eğitim de verilmektedir. Yamaç paraşütü deneyimini burada bulunan özel alanda yapabilirsiniz. Bu güzel deneyimin ücreti olarak 150-200 lira arası bir ücret talep edilmektedir.

Gülay Camping

Gülay Camping hem doğanın içinde ve denize yakın bir alanda kurulmuş kamp alanı olmasının yanı sıra şehir merkezinden de uzakta değil. Bu sebeple Tekirdağ'da kamp yapmak isteyen kişilerin sıklıkla tercih etmiş olduğu bir yer. Çadırla kamp yapmanın mümkün olduğu Gülay Camping'te 40 çadır kapasiteli bir alan söz konusu. Bu sebeple gelmeden önce işinizi garantiye almak istiyorsanız rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Özellikle sahilinin oldukça bakımlı ve temiz olduğunu söyleyebileceğimiz Gülay Camping ağaçlandırma konusunda şehir merkezinde olduğu için tabii ki bir Uçmakdere Kamp Bölgesi değil. Fakat yeşilliğin de tamamen yetersiz olduğunu söylemek de yanlış olacaktır. Mangal alanı mevcut bu sebeple rahat bir şekilde mangalınızı yakabilirsiniz. Zaten şehir merkezinde yer aldığı için çevresinde birçok restoran ve market de mevcut bu sebeple yiyecek konusunda herhangi bir sıkıntı yaşamayacaksınız.

Gülay Camping Konaklama Ücretleri

 • Yalnızca çadırla konaklama mümkündür.
 • Çadır başına günlük 70 lira ücret talep edilmektedir. Bu fiyat sadece çadır yeri kirası için geçerlidir başka bir hizmeti kapsamamaktadır.

Gülay Camping Hizmetleri

 • WC (2,5 TL)
 • Duş (5 TL)
 • Şezlong ve Şemsiye Kiralama (25 TL)
 • Çocuk Oyun Alanı
 • Şarj Yeri

Barış Çamlık Camping

Ailenizle gönül rahatlığıyla gelebileceğiniz Tekirdağ'da bulunan bir diğer kamp alanı da Barış Çamlık Camping. Genellikle ailelerin tercih ettiği bu kamp alanı özellikle denize sıfır olması sebebiyle Tekirdağ'da kamp yapmak isteyen kişilerin zirvesinde yer alıyor. Merkezde yer alan bu kamp alanı özellikle manzarasıyla ön plana çıkıyor ve özellikle yaz aylarında oldukça yoğun bir ilgi görüyor.

Burada da Gülay Camping'te olduğu gibi çadır yeri kirası dışındaki bazı hizmetler ücretli. Fakat çadırlara kişi başı ücret almamaları diğer kamp alanlarını düşündüğümüz vakit hizmetlerin ücretli olmasını kabul edilebilir seviyeye getiriyor. Özellikle denize sıfır olduğu için de sahili özenli bir şekilde tasarlanmış Barış Çamlık Camping'te sabahın erken saatlerinde ya da akşamın geç saatlerinde denizin güzel manzarasıyla birlikte vakit geçirebilirsiniz. Araç girişi için de günlük 30 lira gibi bir ücret talep ettiklerini söylemekte fayda olacaktır.

Barış Çamlık Camping Konaklama Ücretleri

 • Kendi çadırınızla geldiğiniz vakit çadır yeri olarak günlük 70 lira gibi bir ücret talep edilmektedir.
 • İşletmeden çadır kiralarsanız da çadır kirasının günlüğü 90 liradır.

Barış Çamlık Camping Hizmetleri

 • WC
 • Duş
 • Market
 • Restoran (özellikle balıklarının oldukça lezzetli olduğunu söyleyebiliriz)
 • Mangal Alanı

Uçmakdere Mocamp Çınar

Uçmakdere'de doğanın ortasında bir kamp yapmak istiyorsanız fakat bazı kamp ihtiyaçlarınızın da karşılanmasını istiyorsanız Uçmakdere Mocamp Çınar tam size göre. Uçmakdere Kamp Alanı'nda olduğu gibi bu kamp alanı da doğanın ortasında ve sizi muhteşem bir kamp deneyimi bekliyor. Denize sıfır olmasının yanı sıra ağaçların süslediği kamp alanı doğanın en güzel manzaralarını size sunuyor. Uçmakdere eski bir Rum köyü ve o tarihi kokuyu burada hissetmeniz oldukça mümkün.

Kampa giriş için kişi başı 15 lira gibi bir ücret talep ediliyor. Fakat bu ücreti ödediğiniz takdirde bütün hizmetlerden ücretsiz bir şekilde faydalanıyorsunuz bunun için bu giriş ücretine değer olduğunu söylemek mümkün olacaktır. Uçmakdere Tekirdağ'da en sık tercih edilen alanlardan bir tanesi olduğu için de maalesef yoğunluğunun bir tık fazla olduğunu söyleyebiliriz. Bu sebeple bu tarz yoğunluklardan pek de memnun bir yapınız yoksa buraya hafta içi gelmenizi öneriyoruz. Bunun dışında mangal sevenler için mangal alanları ve ateşi kontrollü bir şekilde yakmak serbest bu da bu kamp alanının önemli avantajları arasında yer almaktadır.

Uçmakdere Mocamp Çınar Konaklama Ücretleri

 • Bu kamp alanında da yalnızca çadırla konaklamak mümkündür.
 • Çadırın günlük kirası olarak 100 lira gibi bir ücret talep edilmektedir.

Uçmakdere Mocamp Çınar Hizmetleri

 • WC
 • Duş
 • Şarj İstasyonları
 • Restoran (fiyatları oldukça uygun)
 • Mangal Alanları
 • Ortak Buzdolabı

Çamlıköy Tabiat Parkı Kamp Alanı (Kastro Camping)

Çevredeki kişilerin Kastro Camping olarak bildikleri Çamlıköy Tabiat Parkı Kamp Alanı özel bir işletmedir. Tekirdağ'ın Saray ilçesinde bulunmuş olan kamp alanı resmen cennetten bir parçadır. Çevresinde market ve restoran bulunmadığı için tedarikli bir şekilde gelmenizde fayda olacaktır. Bunun yanı sıra çevresinde akan akarsu, ormanın o güzel havasıyla birleştiği vakit Tekirdağ'da kamp yapılacak en güzel alanlardan bir tanesi haline dönüşmektedir. 120 çadır kapasitesi olan kamp alanına karavanla gelmek de mümkündür. Kamp alanı içerisinde birçok çardak bulunduğu için buraya gelirken ekstra olarak masa ve sandalye getirmenize de gerek yoktur.

Özellikle şehir gürültüsünden uzak bir kamp alanı olduğu için yaz ayında hafta sonları ve bayramlarda buranın oldukça yoğun olduğunu söyleyebiliriz. Bu sebeple hafta içi gelmeniz sizin için daha iyi olacaktır. Tüm bunların yanı sıra derede su bisikletine de binebilirsiniz. Doğa yürüyüşü, fotoğraf çekimi için bulunmaz bir yer. Bu sebeple buraya gelirken fotoğraf makinesi, yürüyüş ayakkabılarınızı yanınızdan eksik etmeyin. Bazı tabiat parklarında mangal yakmak yasak olsa da burada kontrollü bir şekilde kamp yapmanızda herhangi bir sakınca görülmemektedir.

Çamlıköy Tabiat Parkı Konaklama Ücretleri

 • Karavan ve çadırla konaklamak mümkündür.
 • Çadır kurmak için 40 lira bir ücret talep edilmektedir. Karavanla gelmeniz durumunda da karavan için 18 liralık ücret talep edilmektedir.

Çamlıköy Tabiat Parkı Hizmetleri

 • WC
 • Duş
 • Elektrik
 • Su Bisikleti
 • Mangal Alanı

Tekirdağ'da Gezilmesi Gereken Yerler

 • Tekirdağ Arkeoloji ve Etnografya Müzesi: Tarih öncesi, Helenistik, Roma, Bizans dönemlerinden kalma eserlerin sergilendiği bu müzede aynı zamanda geleneksel kıyafetler de yer almakta. Bu tür şeylere ilginiz varsa tercih edebilirsiniz.
 • Namık Kemal’in Evi: Namık Kemal'in bazı eşyaları ve onun hakkında yazılmış eserler bu müze evde sergilenmektedir.
 • Tekirdağ Şehitler Abidesi: Şehitlerimizi ziyaret etmek isteyebilirsiniz.
 • Heraion Teikhos Antik Kent: Antik kentlere merakınız varsa Klasik ve Helenistik Çağ’dan kalmış olan bu antik kenti ziyaret edebilirsiniz. Ünlü tarihçi Heredot'un da sıklıkla söz etmiş olduğu bir yerleşim alanıdır.
 • Uçmakdere
 • Şarköy
 • Kumbağ

Tekirdağ kamp alanları açısından görmüş olduğunuz üzere oldukça zengin bir bölgemizdir ve ayrıca doğal kamp alanlarıyla meşhurdur. Burada bulunan kamp alanları genel olarak doğayla iç içedir ve özellikle İstanbul'dan birçok misafire ev sahipliği yapmaktadır. Sizler de şehir gürültüsünden uzak aynı zamanda doğayla iç içe bir kamp yapmak istiyorsanız yazmış olduğumuz kamp alanlarını ziyaret edip kamp deneyiminin tadını çıkarabilirsiniz. Fakat yazımızda da sıklıkla belirtmiş olduğumuz gibi Tekirdağ'da bulunan kamp alanları İstanbul ve çevre illerden gelen kişilerin akımına uğramaktadır. Bu sebeple gelmeden önce işletmelerin bulunduğu kamp alanlarını tercih edecekseniz önce arayıp yer durumunu hakkında bilgi almanız sizin için en doğrusu olacaktır.

Tekirdağ Kamp Alanları | En İyileri, Hizmetleri, Konaklama İmkanları, Ücretleri ve Ulaşım