Adı tavukçu olsa da burası adından bağımsız bir konsepte sahip Ankara’da meyhane kültürünü en süredir yaşatan yerlerden birisidir Tavukçu Lokantası.

Ankara için iyi meyhane bulmanın zorluğu herkes tarafından bilinen bir gerçek ancak burası Kızılay’da iyi ve nezih bir biçimde hizmet veren yerlerin başında geliyor. Klasik meyhane kültürünün yaşandığı bu mekânda makul sayılabilecek ortalama fiyatlar ile güzel bir ortamda bulunma şansı yakalamak çok yüksek.

Genel olarak menüdeki ürünlere göz atıldığında lezzetleri yemeklerin olduğundan söz edebilirim. Servis anlayışı olarak da gayet sıcakkanlı bir tavır takınıldığı gerçek. Çalışan personeller her türden isteğinize anında cevap vermeye çalışıyor.

Tabii ki bu durum da servis hızının artmasındaki en büyük etken. İnsanı oturduğunda hem ambiyansı hem de çalan müzikleri ile eskilere götürebiliyor burası ve dolayısı ile eskilere özlem çekenler için uğrak bir yer oluyor.

Tavukçu Lokantası, temizliği açısından da övgüyü hak ediyor. Lavabolar özellikle benim temizlik konusunda en tatmin olduğum noktalardan biri. Hem hijyenik bir ortamı olması hem de hızlı servisi burayı makul bir yer yapıyor.

Bunun yanında lezzetli yemekleri, güzel mezeleri ve sessiz sakin bir yapısı da bulununca bu meyhane, güzel bir ortam arayan kişiler için vazgeçilmez oluyor.

Kızılay’da özellikle son zamanlarda bu tür yerler bulmak oldukça zor. Bu nedenle Tavukçu Lokantası bir ara mutlaka ziyaret edilecek türden bir yer konumunda bulunuyor.

Konum ve iletişim bilgileri

İnkılap Sok. No:25/A Kızılay, Çankaya, Ankara Türkiye Anıtkabir noktasına 1,8 km mesafede
425 30 17Tavukçu Lokantası, Ankara