Yemek

Tavacı Recep Usta, Ankara

Ankara Çankaya ilçesinde yer alan bu restoran; her zaman gittiğim yerlerden biri. Ben Türk mutfağını oldukça seven biri olarak buranın yemeklerine bayılıyorum.

Restorana ilk gittiğinizde; sizleri güler yüzlü garsonlar karşılıyor. Hemen masama yönelip yemeklerine göz atmaya koyuldum. Bu arada; restoran müşteriler tarafından sıklıkla tercih edildiği için önceden rezervasyon yapmanız yararınıza olacaktır.

Menüye göz gezdirdiğimde oldukça çok yemek seçeneğimin olduğunu gördüm. Burası doğu ve güneydoğu yöreleri başta olmak üzere, tüm kebap ve mangal çeşitlerini müşterilerine kusursuz sunuyor. Ben sipariş verdiğimde birazcık bekledim. Sanırım müşteri yoğunluğu ve yemeğin hazırlanma sürecinden olacak.

Fakat yemeğim geldiğinde tabakların oldukça büyük olduğunu söylemeliyim sizlere. Ayrıca yemeğin yanında da oldukça lezzetli mezelerde masama getirilmişti. Açıkçası gelen servis beni doyurmaya yetti.

Burası aileler için de çok rahat gelinecek restoranlardan biri bence. Çocukları unutmayan işletmeciler, onlar için özel bir alan da ayırmış. Restoranın bahçesi de oldukça büyük ve ferah bence. Sizlerde açık havada yemeğinizi burada yeme şansına sahipsiniz. Ayrıca bahçe içerisinde sigara içilmesine işletme izin veriyor.

Restoranın birkaç şubesi de bulunuyor. Dolayısıyla size yakın bir yer varsa eminim ki orada da lezzetli yemekler yeme şansınız olacaktır.

Restoran öğle ve akşam yemeği için düzenlenmiş. Tahminimce 11:30 gibi açılıyor ve 23:00 gibi kapanıyor. Yemek tabaklarının büyük olması; birazcık fiyatlarında fazla olmasına neden gösterilebilir.

İletişim ve konum bilgileri

Güzeltepe, Dikmen Vadisi 3. Etap No: 2 Çankaya/Ankara
03124432121

R