Yemek

Tarihi Merkez Lokantası, Ankara

Tarihi Merkez Lokantası, YDA Park Avenue’da hizmet veren çok güzel ve ferah bir mekân. Burası benim müdavimi olduğum yerlerden biri. Çok sık gelirim, bazen misafirlerimi getiririm, her zaman aynı çizgide devam ettiler. Hiçbir zaman hayal kırıklığı yaşamadım.

Mekân ilgi bakımından oldukça ideal bence. Ne çok bunaltıyorlar ne de çok umursamazlık yapıyorlar, tam ayarında. İşletmenin yeri biraz eski olsa da gayet temiz, hijyenik ve güzel dizayn edilmiş. Mekâna gündüz saatlerinde gidecekseniz kuzu paça bitmiş olabilir. Sanırım 9-10 gibi bitmiş oluyor bu sebeple daha erken gitmenizde fayda var. Akşam saatlerinde ise biraz yoğun olabiliyor, rezervasyon yapmanız daha iyi olabilir.

Tarihi Merkez Lokantası’nın porsiyonlarından biraz bahsetmem gerekirse bana göre gayet doyurucu hatta çoğu zaman fazla diyebilirim. Zor doyanlar için gayet güzel bir tercih olacaktır burası. Mekânın en sevdiğim yemeklerinden biri vali kebabıdır. Bunun haricinde döneri, kuzu paçası, merkez kebabı, ızgara köftesi ve Ankara tavası çok iyidir. Buraya gidince aç kalma gibi bir ihtimaliniz yoktur. Ne alırsanız alın memnun kalacağınızdan eminim.

Burada yediğim döneri Ankara’da başka hiçbir yerde yiyemedim. Üstünde kaşar peyniri ile servis edilmesi dönere ayrı bir anlam katıyor gerçekten. Dilerseniz beyti sipariş ettiğinizde beytinizi dönerden yapılmasını söyleyebilirsiniz. Bu şekilde denediniz mi bilmiyorum ancak mutlaka deneyin. Mekânın ikramları da bana göre gayet ideal ve hepsi de lezzetli.

Yemekten sonra buranın en meşhur tatlılarından biri olan sütlü kadayıftan yiyorum genellikle. Gerçekten harika bir lezzet, birçok yerde denedim ancak buradaki gibi olmadı hiçbir yer. Fiyatlardan bahsedecek olursam eğer ortalamanın bir tık üstü diyebilirim. Ancak bu şekilde, bu lezzette yemek yediğimizi düşünürsek fiyatlar gayet normal hatta ucuz dahi gelebilirim.

İletişim ve konum bilgileri

Demetevler, 121/C, İvedik Cd., 06200 Yenimahalle/Ankara
(0312) 346 46 47

R