Doğrusu bu mekânı önceden keşfedemediğim için çok üzgünüm.
Nostaljik bir havası var ve oldukça da ilgili personellere sahip. Burada tarih
kokusunu hissedecekseniz. Duvarlardaki resimler, yazılar içinize dokunacaktır.
Hem lezzetli yemekler yiyip hem de tarihi mirasımıza tanıklık edebilirsiniz.

Tarihi Gar Lokantası’nın mezeleri çok başarılı. Çeşit çeşit mezeleri var ve hepsinin de tadı birbirinden lezzetli. Burada yemek yiyecekseniz eğer A La Carte Restaurant kısmında yemenizi öneririm, ben bu kısmı daha çok beğendim.

İşletme öğle saatlerinde yemekleri tabldot usulü sunuyor. Sulu tarzda yemekler de görebilmeniz mümkün. Bunun dışında çorba ve ızgara çeşitleri de mevcut.

Ben bu mekâna ilk kez gitmiş bulundum ve ızgara tavuk tercih ettim. Izgara sıcaklık olarak gayet iyiydi ve pişme derecesini de yeterli buldum. Ne çok çiğ ne de çok kuruydu. Porsiyon bakımından da oldukça ideal bulduğumu söylemeliyim. Yemeğim lavaşlar ile sunuldu. Lavaşların durumu bence gayet tazeydi. Yanında soğuk mezeler de aldım ve bu mezelere gerçekten bayıldım.

Mekânda Türk mutfağından da izler görmek mümkün. Daha çok sulu yemekler olarak görüyoruz. Anne yemeği tarzında. Mekânda bazı akşamlar fasıl müziği oluyormuş, denk gelmeyi çok isterdim. Bir daha ki sefere mutlaka arkadaşlarımla katılacağım. Fiyatlar bence böyle bir mekân ve bu doyuruculuk için oldukça ideal. Mutlaka gidip görmenizi tavsiye ederim.

İletişim ve konum bilgileri

Doğanbey Mahallesi, Talatpaşa Blv., Altındağ/Ankara
03123116241Tarihi Gar Lokantası, Ankara Garı