Yemek

Taco Hut, Ankara

Turhan Güneş Bulvarı üzerinde, ufak, şık bir Meksika Restoranıydı. Burayı ilk kez gördüğümde şimşekleri kafamda hissettim. Uzun süredir Taco tatmamıştım, Meksika mutfağından uzak kalalı hayli uzun olmuştu.

Burası dışarıdan çok şık bir yer gibi görünmüyordu. Açıkçası mekanları dış görünüşleri ile yargılayan insanlardan da olmadım hiç. Hemen içeri girdim, ufak bir yerdi. Sanırım internet üzerinden verilen siparişler, mekanda birebir yemeğe gelen insan sayısından daha fazla oluyor.

Masa sayısı bana göre yeterli değildi. Masaların ve mutfağın görünen kısmının gayet temiz olduğunu vurgulayabilirim. Çalışanların ilgisi yerindeydi. Mekan titiz bir şekilde idare ediliyordu ve ödenecek olan tutarın da makul olduğuna inanıyorum. Buraya gelen iki kişi, ortalama 100TL gibi bir tutarla kalkar. Çok aşırı tatlı menüsü yok. Suflesi gayet başarılı. Sosları bence hem çeşit hem de tat olarak oldukça güzeldi. Mutfağa yabancı olanlara yönelik ayrı ayrı menüler geliştirmişler. Garsonlar, aklınıza takılan her türlü soruya yanıt veriyor, yemeklerin içerikleri hakkında sizleri bilgilendiriyor. Sunumları mükemmel ötesi değil ama yemeklerin lezzetinden sunumun aklınıza bile gelmeyeceğini düşünüyorum.

Hayatınızda bu mutfağı ilk kez deneyecekseniz, tanışma menüsünü tavsiye ederim. Damak tadınızın alışması açısından gayet yerinde bir tercih olacaktır. Arkadaşlarınızla gurmelik yapmaya soyunduğunuz günlerin birinde, burayı zevkle deneyebilirsiniz. Yine ilk denemeniz ise, garsonların fikirlerine kulak vererek tercih yapabilirsiniz. İşin içinde olduklarından, onlara damak tadınızı az çok aktarırsanız, eminim sizleri memnun edecek bir lezzet bulacaklardır.

İletişim ve konum bilgileri

İş Bankası’ndan, Yıldızevler Mahallesi Cezayir Caddesi 5/A (Turan Güneş Bulvarı, sağa dönünce, Çankaya/Ankara
03124380400

R