Göl kenarları ve çevresi kamp yapmak için oldukça ideal bölgelerdendir. Karadeniz’de de birçok göl kenarında kurulacak kamp alanı mevcuttur. Bu illerden bir tanesi de Bolu'dur. Bolu'nun bir diğer artısı olarak Ankara ve İstanbul'a yakınlığı söylenebilir.

Bolu'da bulunan Sülüklü Göl de yılın her mevsimi kampçıların ilgi odağındadır. Fakat buraya gelmek için mutlaka özel aracınızın olması gerekiyor. Ankara'dan gelenler Beypazarı, Nallıhan ve Mudurnu üzerinden Sülüklü Göl'e ulaşırken, İstanbul'dan gelecekler de otobandan Sakarya’nın Akyazı oradan da Tavşansuyu Köyü üzerinden Sülüklü Göl'e ulaşabilirler.

Bolu'da bulunan Sülüklü Göl'ün az da olsa Sakarya'da da toprağı bulunmaktadır. Karadeniz’in o güzel ormanları içerisinde yer alan kamp alanı 1070 metre rakımda bulunuyor. Buraya gelirken bu sebeple yazın dahi gelseniz yanınızda gece için en azından bir hırka getirin. Göle girmenin ve balık tutmanın yasak olduğu kamp alanı tam bir doğanın incisi. Yeşilin her tonunu göreceğiniz bu ormanda Sülüklü Gölü çok farklı bir hava katmış. Burası manzara olarak ve hava olarak anlatılmaz yaşanır. Bu sebeple yakın çevrenize buranın doğal güzelliğini göstermek için yanınızda fotoğraf makinesi getirebilirsiniz.

Sülüklü Göl Kamp Alanında Yapılabilecekler

  • Burada yapılacak en güzel şey tabii ki doğa yürüyüşü olacaktır. Aynı zamanda yanınıza bisiklet getirerek doğa gezinizi bisikletle de gerçekleştirebilirsiniz.
  • Bunun dışında ATV veya 4×4 ile offroad yapmak da burada oldukça iyi olacaktır.
  • Kamp ateşi yakıp sosis ve dilediğiniz yiyecekleri kızartabilirsiniz. Fakat buraya gelmeden önce yemek bakımından oldukça tedarikli olmalısınız çünkü burada alışveriş yapacağınız herhangi bir market ve restoran bulunmuyor.

Sülüklü Göl Kamp Alanı Konaklama ve Diğer Bilgiler

  • Burada herhangi bir işletme bulunmadığı için belirli bir kamp bölgesi de yok. Bu sebeple Sülüklü Göl'de dilerseniz göl kenarında dilerseniz ormanın iç bölgelerinde kamp kurabilirsiniz. Fakat kamp ateşini hava karardığında kesinlikle yakın. Çünkü burası doğal bir alan ve bu sebeple birçok hayvan bulunmakta.
  • Buraya avcılık yapmak için geliyorsanız gelmeyin çünkü burada avcılık kesinlikle yasak.
  • Telefon çekme konusunda da sıkıntı yaşayabilirsiniz. Sülüklü Göl'ün bazı bölgelerinde telefon çekse de birçok yerinde telefon çekmiyor.

Harita ve Konum Bilgisi

Sülüklü Göl Kamp Alanı | Hakkında Bilgiler, Yapılabilecekler, Hizmetler ve Ulaşım