Yemek

Süleyman Usta Sıra Kebap, Ankara

Ostim – Macunköy taraflarında kaliteli, lezzetli bir et yemeği yemek isteyenler için çok doğru bir tercih olacaktır. Çünkü bu bölgede böyle uzmanlaşmış, kaliteli restoran sayısı oldukça azdır. Bu sebeple Süleyman Usta’nın sıra kebabı bu bölgede önemli bir rol alıyor.

Mekân görsellik açısından oldukça sade diyebilirim. Herhangi göze çarpan, göz yoran bir detay bulunmamaktadır. Masalar birbirlerine oldukça yakın olmakla beraber buna rağmen yine de ferah bir havası vardır. Özellikle hafta sonları, akşam saatlerinde oldukça kalabalık olmaktadır. Eğer bu zaman dilimleri arasında gitmeyi düşünüyorsanız rezervasyon yapmanızda fayda olacaktır.

Mekânın en meşhur yemekleri arasında kuzu sırtı var. Ben de bunu bildiğim için kuzu sırt yemeği tercih ettim. Lezzet açısından oldukça çok beğendim. Porsiyon muadilleri ile aynı diyebilirim, çok bir fark göremedim. Bunun dışında küşlemesi de oldukça lezzetli. Eti pişirme derecelerini de oldukça beğendim. Ne çok kuruydu ne de çok çiğ. Bu konuda şeflere tam puan verdim diyebilirim.

Personellerin tamamı oldukça ilgili ve tecrübeli. Buraya ne zaman gitsem hep aynı kalitede hizmeti alıyorum, çizgilerini hiç bozmuyorlar. Bu gerçekten önemli bir detay.

Sipariş gelene kadar ikramlarla açlığınızı yatıştırıyorsunuz. İkramların da tamamı oldukça lezzetli ve bol. Yemek sonunda katmerlerini tatmanızı öneririm. Fiyat olarak da gayet uygun bir mekan.

İletişim ve konum bilgileri

Ostim OSB Mahallesi Alınteri Bulvarı 1151.sokak Macunköy No:1/21, Yenimahalle, Ankara
03123543010

R