Yemek

Su Cafe, Ankara

Kızılay’da Konur sokakta bulunan bir mekandır. Genel itibariyle öğrencilerden oluşan bir müşteri profili vardır. Beni cezbeder, genç hisseden yapımdan dolayı sık uğrak yerlerimdendir. Genelde buraya uğradığımda nargile içmeden kalkamam. Nargile konusunda Ankara’da bunlardan daha çok başarılı mekanlar, elbette var. Ama garsonlarının güler yüzü, ilgisi, siparişlerin gelme sürelerindeki hız açıkçası beni kendilerine yakın hissettiriyor.

Mekanın nargile ve sigara içilebilecek açık bir alanı bulunuyor. Hafif rahatsız edici bir müzikleri var, ama çok da aşırı sıkıcı değil. Çalınan şarkılar genel itibariyle kalitelidir. Ayrıca eğer gerek duyarsanız, garsondan rica etmeniz halinde müziğin biraz kısılmasını sağlayabilirsiniz.

Genel itibariyle istediğiniz siparişler sıcak gelir. Garsonların etrafınızda sürekli bir arzunuz olup olmadığını sorup durması, kendinizi özel hissetmenizi sağlayacaktır. Lavaboların sürekli temizlenmesi beni memnun eden ayrıca detaylardan biri oldu.

Hesap konusuna gelecek olursam, yüklü bir ödemeyle masanızdan kalkmıyorsunuz. Çay ve kahve çeşitlerinin yanında tüketebileceğiniz çok leziz tatlıları mevcuttur. Ayrıca sabahları kafeye gidecekseniz, serpme kahvaltı menülerini değerlendirebilirsiniz. Göz dolduran, doyurucu bir kahvaltı menüleri bulunuyor. Kafenin en yoğun olduğu saat, gün içerisi ile akşam saatleri arasında kalan zaman dilimidir. Bahsettiğim gibi genel itibariyle mekan öğrencilere hitap eder. Garsonları da bu nedenden olmalı ki hep genç, yarı zamanlı çalışan öğrencilerden seçilir. İş hayatının stresine rağmen onları her daim güleç yüzlerle görürsünüz. Konur sokak civarına uğrarsanız, kesinlikle bir kez gidip ortamını yaşamalısınız.

Konum ve İletişim Bilgileri

Meşrutiyet, Konur Sk. No:8, 06420 Çankaya/Ankara
(0312) 418 05 26

R