Gezi

Spice Curry House, Ankara

Ankara’da Hint yemeği yemek isteyen kişilerin değerlendirebileceği tek bir yer bulunuyor. O da Spice Curry House. Hint yemekleri genellikle bizim toplumumuz tarafından pek beğenilmez. Bu nedenledir ki, bu mutfağa ait yemek yapan yerler pek nadirdir.

Spice Curry House, Hint yemeği sevmeyen birine bile bu yemeği kesinlikle sevdirecek kalite ve lezzete sahip. Oldukça fazla baharatlı olan Hint yemeklerinin burada Türk damak tadına göre yeniden tariflenmesi bunda en büyük etken. Ancak yine de alışılandan daha acı şeyleri tatmak zorunda kalabilirsiniz.

Mekânın menüsünden sipariş vermek için başlangıçta sizi biraz zorlayabilir. Alışık olmadığınız tatları denemek konusunda çekimser davranabilirsiniz. Bu noktada size tavsiye edebileceğim birkaç seçenek var.

Bunlardan ilki kajulu pilav. Kaju sosunun pilava bu kadar farklı bir hoş koku vereceği ilk başta hiç aklıma gelmemişti. Fakat gerçekten bu ikisi harika bir uyum yakalamış. Bir diğer tavsiye ise kokonat kuzu kori. En az kajulu pilav kadar beğenimi kazanan bu lezzet eminim ki sizin de çok hoşunuza gidecektir.

Burada bir parantez de çalışanlara açmak gerekiyor. Servis sırasında oldukça kibar bir hizmet anlayışı benimseyen çalışanlar yemek seçimi aşamasında da sizi olabildiğince çok bilgilendiriyorlar. Her yemeğin içeriğini servis personeline sorarak çok daha detaylı bilgi almanız, ne yiyeceğinize karar verirken size oldukça fayda sağlayacaktır.

Spice Curry House Türk damak tadına pek hitap etmeyen bir dünya mutfağı ile hizmet sunuyor ancak tariflerde yapılmış değişiklikler, servis personelinin ilgi ve alakası ve de ferah hoş kokulu bir ortam burayı denemeniz için ziyadesiyle yeterli oluyor.

Konum ve iletişim bilgileri

Çankaya, Uğurmumcu caddesi 73/5. G.O.P, 06700 Ankara
+90 312 446 68 85

R