Gezi

Sorkun Şelaleleri, Gerze, Sinop

2017 yılında “tabiat anıtı” olarak tescillenen Sorkun Şelaleleri, Karadeniz’in diğer cennet köşelerinden farksız bir yer. Bu doğal güzellik, yılın her mevsimi ayrı bir renk ve atmosfere sahip oluyor. Birkaç saat geçirildikten sonra ise hem yolun yorgunluğu hem oksijenin bolluğu hem de edinilen huzur sayesinde tatlı bir uyku bastırıyor insanı…

Sinop’un Gerze ilçesi sınırları içerisinde kalan Sorkun Şelaleleri için kendi aracınızla yol almanızı öneririz. Zira istediğiniz yerde mola verip istediğiniz mekânda karnınızı doyurabilirsiniz. Ayrıca yol boyunca eşsiz manzaranın tadını da rahatça çıkartabilirsiniz. Buna karşın bir turla bölgeye gidiyorsanız, en azından rehberiniz sayesinde birbirinden ilginç ve dikkat çeken bilgiye de sahip olabilirsiniz.

Türkiye’nin hangi bölgesinden geliyor olursanız olun, istikâmetiniz Sinop olmalı. Sinop il sınırlarına girdikten sonra da aramanız gereken tabela Gerze ilçesi. Sahil ilçesinin güneyinde kalan şelalelere birkaç saatlik sürüş sonunda ulaşabilirsiniz.