Yenimahalle Sırff Et Kasap & Restoran bence Ankara'daki en iyi et restoranlarından bir tanesi. Mekan tam bir fiyat / performans mekanı. Menüsü oldukça çeşitli. Izgaralar iki farklı şekilde sunuluyor. Normal ve zırh olmak üzere.

Ben tercihimi Dana Lokum'dan yana kullandım. Et gerçekten de lokum kıvamındaydı. Oldukça sıcak ve tazeydi. Özenle hazırlandığı sunumundan da belliydi. Garsonlar da oldukça güleryüzlü ve hızlıydı. 

Sırff Et Kasap & Restoran ikram konusunda da oldukça başarılı ve cömert. Mekana gider gitmez masamız ikramlarla donatıldı ve o kadar aç gitmemize rağmen ikramları bitirmede zorlandık. Özellikle meze ve salataları çok lezzetliydi.

Ben Dana Lokum tercih ederken arkadaşım kuşbaşılı pide tercih etti. Onun da tadına baktım gerçekten pide de lezizdi. Yemeklerden önce mercimek çorbası da sipariş ettik.

Çorbada et suyu kullanmışlardı sanırım, hem sıcaktı hem lezizdi. Yemek sonrası ise dondurmalı fıstıklı katmer istedik. Tatlı da oldukça hafif ve güzeldi. Denemenizi tavsiye ederim. Mekanda sigara içilmiyor. Menülerdeki yemekler glutensiz şekilde de tercih edilebiliyor. 

Sırff Et Kasap & Restoran pazartesi günleri hizmet vermiyor. Buna ek olarak da cuma günleri özel döner sunumları mevcut. Mekandan çok memnun kaldım. Hem fiyatlar olsun hem yemekler olsun gerçekten benden tam not aldı. Mutlaka ilk fırsatta cuma günü gidip dönerlerini de deneyeceğim. 

İletişim ve konum bilgileri

Mehmet Akif Ersoy, 408. Cd. No:37, Yenimahalle/Ankara
03123349101Sırff Et Kasap & Restoran, Ankara