Karadeniz havası ve doğasıyla birçok kişinin favori bölgeleri arasında yer almaktadır. Bu konuda da haksız sayılmazlar çünkü Karadeniz cidden kendine özel havasıyla diğer bölgelerden ayrılıyor. İşte bu sebeplerden dolayı kamp severler için Karadeniz en sık tercih edilen bölgelerimiz arasındadır. Sinop kamp alanları da Karadeniz'in en iyi örneklerini sunmaktadır.

Sinop ulaşım olarak İstanbul, Ankara gibi illere biraz uzaktadır. Fakat daha kısa sürede Sinop'a ulaşmak için Sinop Havaalanını tercih edebilirsiniz. Yalnız Sinop Havaalanına yalnızca İstanbul'dan direkt uçuş mümkündür. Diğer illerden gelecek kişiler İstanbul aktarmalı gelmek zorundadır. Havaalanından şehir merkezi sadece 8 kilometre uzaktadır. Liman kenti olduğu için deniz yoluyla ulaşmak da mümkündür.

Martı Kamp Karavan

Karadeniz'in o güzel denizinin en güzel manzarasını ve tadını çıkaracağınız Martı Kamp Karavan aynı zamanda yeşilin de her tonu konusunda sizlere oldukça cömert davranmaktadır. Bunun dışında kamp alanının temizlik konusunda da oldukça başarılı olduğunu söyleyebiliriz ve personel ilgisinin de oldukça üst düzey olduğunu söyleyebiliriz. Kamp alanı aynı zamanda vermiş olduğu hizmet ve etkinlikler açısından da oldukça zengin bir yerdir. Ailelerin oldukça sık tercih ettiği kamp alanında rahatsızlık olmaması açısından alkol satışı yapılmamaktadır ve dışarıdan da alkol getirilmesi de kesinlikle yasaktır.

Kamp alanı içinde market yer almasa da kampın hemen karşısında tüm ihtiyaçlarınızı rahatlıkla karşılayacağınız bir market de bulunmaktadır. Mangal alanı, ortak mutfak ve restoran gibi hizmetleri olduğu için yeme, içme konusunda da kamp alanı size oldukça bol bir alternatif sunmaktadır. Kamp alanı oldukça geniş bir alana kurulmuştur bu sebeple rahat bir şekilde kampınızı yapabilirsiniz. Konaklama seçenekleri olarak da oldukça bol bir alternatif sunması da buranın en büyük artıları arasında bulunmaktadır.

Martı Kamp Karavan Konaklama Ücretleri

 • Kendi çadırınızla ve karavanınızla geldiğiniz vakit cuma, cumartesi günleri 75 lira, diğer günler 65 lira ve bayramlarda 100 lira ödemektesiniz.
 • İşletmeden çadır kiralamak istiyorsanız 2 kişilik çadıra cuma, cumartesi günleri 200, diğer günler 150 lira ve bayramlarda 250 lira ödemektesiniz.
 • Ahşap evlere cuma, cumartesi günleri 300 lira, diğer günler 250 lira ve bayramlarda 350 lira ödemektesiniz.
 • Bungalov evlere cuma, cumartesi günleri 400 lira, diğer günlerde 350 lira ve bayramlarda 450 lira ödemektesiniz. Bungalov evlerin içinde duş, tuvalet, mutfak, klima ve televizyon bulunmaktadır.
 • 0-6 yaş arası için herhangi bir ücret talep edilmemektedir.

Martı Kamp Karavan Hizmetleri

 • Kamp alanında belirli günlerde Sinop'un belirli bölgelerine turlar düzenlenmektedir.
 • WC
 • Duş
 • Bulaşık Yıkama Alanı
 • Ortak Mutfak
 • Elektrik
 • Restoran
 • Kafeterya
 • Mangal Alanı
 • Çamaşır Yıkama Alanı
 • Ortak Buzdolabı

Öztürkler Aile Kampı (Mavi Ay Beach Club)

Eski adı Öztürkler Aile Kampı yeni adı Mavi Ay Beach Club olan kamp alanı Sinop'ta kamp yapacağınız en iyi alanlardan bir tanesidir. Denize sıfır bir konumda olan kamp alanı aynı zamanda yeşilin de her tonuna ev sahipliği yapmaktadır. Burası eski adından da anlaşılacağı üzere ailenizle rahatlıkla gelebileceğiniz bir kamp alanıdır. İsmi değiştirilirken aynı zamanda kampın eksikleri de giderilmiş ve burası Karadeniz'in doğasında Akdeniz ve Ege tadını veren bir yer olmuştur. Özellikle yaz aylarında oldukça yoğun bir yer olduğu için de buraya gelmeden önce rezervasyon yapmanızı öneriyoruz. Çadır yeri olarak mutlaka bir yer bulabilirsiniz fakat kamp alanında bulunan odalarda yer bulmak istiyorsanız öncesinde işletmeyi aramak mantıklı olacaktır.

Kamp alanında ortak kullanım için buzdolabı ve mutfak olmaması bir dezavantaj. Fakat bu dezavantajdan merkezi bir konumda olması sebebiyle kurtuluyor. Yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı çevreden karşılayabilirsiniz aynı zamanda mangal alanının bulunması da oldukça önemli. Bazı eksikleri olsa da şehrin içinde bu şekilde doğal bir kamp alanı oluşturmak da büyük bir başarı. Sizler de Sinop'ta kamp alanı arıyorsanız burayı tercih edebilirsiniz.

Öztürkler Aile Kamp Konaklama Ücretleri

 • Kendi çadırınızı kurmak isterseniz çadır yeri olarak günlük 100 lira ödemektesiniz.
 • 1+1 odaların geceliği 300 liradır. Bu odalar ikisi çocuk olmak üzere 5 kişi için oldukça idealdir. Bu odalarda 3 adet yatak bulunmaktadır. Tuvalet ve duşu bulunan odalarda aynı zamanda televizyon, klima ve internet hizmeti de verilmektedir.
 • Ahşap evlerin geceliği 300 liradır. Bu evler 3 yetişkin için oldukça idealdir. 20 metrekare olan ahşap evlerin bazılarında mutfak tezgâhı bulunurken bazılarında bulunmamaktadır. Aynı zamanda mutfak eşyalarını da kendinizin getirmesi gerekmektedir. Klima ve televizyon bulunan ahşap evlerde duş ve tuvalet de yer almaktadır.
 • Daha lüks bir oda istiyorsanız jakuzi ve saunalı ahşap odalar da bulunmaktadır ve bu odaların fiyatları gecelik 375 liradır. 30 metrekarelik bu odalara çift kişilik deniz manzaralı jakuzi, özel sauna, masaj yatağı, duş, tuvalet, minibar, televizyon, klima ve internet hizmeti bulunmaktadır. Bu muhteşem odalar genellikle 1-2 kişi için uygundur.
 • Standart odalar da 2 yetişkin ve 1 çocuk için uygunken gecelik fiyatı 200 liradır. Bu odalarda tuvalet, duş, klima, televizyon, internet bulunmaktadır.

Öztürkler Aile Kampı Hizmetleri

 • Bu kamp alanı su sporları açısından oldukça zengindir. Jet-ski, kano, ringo, banana gibi seçeneklerden faydalanabilirsiniz.
 • WC
 • Duş
 • Elektrik
 • Wi-Fi
 • Bulaşık Yıkama Tezgahı
 • Mangal Alanı

Akliman Mesire ve Piknik Alanı Kamp Bölgesi

Akliman doğası gereği Sinop'ta en çok beğenilen yerlerin başında gelmektedir. Bu sebeple diğer kamp alanlarına göre hizmet olarak kıyaslanmayacak düzeyde olsa da doğal bir kamp yapmak isteyen kampçılar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Burası Martı ve Öztürkler Kamp Alanı gibi yalnızca kamp yapmak için gelinen bir yer olmaması da bunda büyük bir rol oynamaktadır. Günübirlik piknikçilerin sıklıkla tercih ettiği bu bölge eğer kalabalık sevmiyorsanız ve takviminiz de uygunsa hafta sonu değil hafta içi gelmenizin gerektiği bir yer. Fakat yine de Akliman oldukça geniş bir bölge olduğu için çadırınızı daha tenha yerlere kurabilirsiniz bu konuda herhangi bir sıkıntı olmayacaktır.

Burada doğal olarak kendi çadırınız ve karavanınız hariç konaklamanız mümkün olmayacaktır. Çadır ve karavan yeri kirası olarak da 75-100 lira arası bir ücret talep edilecektir. Tuvalet ve duş alanları sahil kısmında var fakat elektrik, internet, ortak buzdolabı, mutfak alanı gibi ihtiyaçlarınızı da karşılayacak alanlar bulunmamaktadır. Bu sebeple buraya gelen kampçılar genellikle 1-2 gün kafa dinlemek için burayı tercih etmektedir. Aynı zamanda doğasının da bir farklı oluşu mavi ve yeşilin her tonuna sahip olması ve şehirden de uzak olması sebebiyle Sinop'ta en sık tercih edilen kamp bölgelerinden bir tanesidir.

Demirkollar Aile Kampı

Burası 1973 yılından beri hizmet veren oldukça şirin bir kamp alanı. Kamp alanı Sinop'ta bulunan diğer kamp alanlarına oranla daha küçük bir alanda kurulmuş fakat bun küçük alan da çok iyi tasarlanmış. Yaklaşık 15-20 çadırın konaklayabileceğini bir kamp alanı olan Demirkollar Aile Kampı aynı zamanda pansiyona da sahiptir. Buraya gelen birçok kişi burayı geçmişte kalmış şirin bir yer olarak görüyor. Zaten pansiyon içinde kullanılan yataktan yorgana birçok eşya da bunun bir göstergesi fakat tabii ki bu özellikler de pansiyona çok ayrı bir hava katmış durumdadır.

Denize sıfır bir konumda bulunan Demirkollar Aile Kampı'nın sahili de oldukça temiz bunda da diğer kamp alanlarına oranla daha az kişiye hizmet vermeleri tabii ki etki ediyor. Bunun yanı sıra adından da anlaşılacağı üzere yalnızca ailelere hizmet verdiklerini de söyleyebiliriz. Kamp alanı içinde market yok bu sebeple gelmeden önce ihtiyaçlarınızı karşılayıp ortak buzdolaplarında yiyecek ve içeceklerinizi koruyabilirsiniz. Yaklaşık olarak 30-45 lira arası lezzetli ızgaraları yiyeceğiniz bir restoranı da bulunan kamp alanında mangal alanları da bulunmaktadır ve işletmede alkol satışı ve alkol tüketimi yasaktır. Küçük bir köyü andıran Demirkollar Aile Kampı aynı zamanda şehir merkezine de oldukça yakındır.

Demirkollar Aile Kampı Konaklama Ücretleri

 • İşletme çadır kiralamamaktadır kendi çadırınızla gelmelisiniz. Çadır yeri kirası olarak kişi başı 25 lira gibi uygun bir fiyat alınmaktadır.
 • Pansiyon fiyatları da sezonluk olarak değişmektedir. Buraya gelmeden önce pansiyonda kalmak istiyorsanız zaten öncesinde aramanız gerekiyor aradığınız vakit fiyat hakkında da bilgi alabilirsiniz.

Demirkollar Aile Kampı Hizmetleri

 • WC
 • Duş
 • Elektrik
 • Ortak Buzdolabı
 • Mangal Alanı
 • Wi-Fi

DEDENİN Yeri Kamp

Sinop'ta değil birçok kişiye göre belki de Karadeniz'de denize gireceğiniz en güzel yerlerin başında bu kamp alanı gelmektedir. Bu sebeple sıklıkla tercih edilen bir yer olduğunu söyleyebiliriz. Buranın eleştirilecek konuları arasında kalabalık konusu gelmektedir. Çünkü kamp alanının sahiline yalnızca kampçılar değil günübirlik piknikçiler de gelmektedir. Bu sebeple yoğunluğunun biraz fazla olduğunu söyleyebiliriz. Yoğunluk olarak fazla olduğu için de bazı dönemlerde duş ve tuvaletlerin kirlendiği de olmaktadır. Yine de işletme sahipleri periyodik olarak bu alanların temizliğini yapmaktadır.

Denizi oldukça temiz olan kamp alanında bazen ördekleri dahi görmek mümkündür. Cidden Karadeniz'deki en güzel deniz alanlarının başında gelmektedir. Kamp alanının genel görüntüsü biraz salaş olsa da doğası ve manzarasıyla birçok kişi tarafından oldukça beğenilen bir yer olduğunu da söyleyebiliriz. Kamp alanında market ve restoran hizmeti yok fakat marketlere ve restoranlara oldukça yakın olduğunu da söyleyebiliriz. Bunun dışında mangal yakabilirsiniz ve kamp alanına gelirken getirmiş olduğunuz yiyecek ve içeceklerinizi de ortak buzdolaplarında stoklayabilirsiniz. Sahildeki şezlonglarda yatıp uzun bir süre güneşlenmek istiyorsanız da şezlong başına 25 lira ücret talep edildiğinin de bilgisini verelim.

DEDENİN Yeri Kamp Alanı Konaklama Ücretleri

 • Çadır ve karavanla kamp yapmak mümkündür diğer alternatifler söz konusu değildir.
 • Çadır yeri kirası olarak 50 lira ücret talep edilmektedir karavan yeri fiyatı da aşağı yukarı bu seviyededir.
 • Çadır yeri ve karavan yerlerinin de ayrımı iyi bir şekilde yapılmıştır. Özellikle karavan yeri konusunda birçok kamp alanına göre oldukça başarılı olduğunu söyleyebiliriz.

DEDENİN Yeri Kamp Alanı Hizmetleri

 • WC
 • Duş
 • Elektrik
 • Buzdolabı
 • Mangal Alanı

Sinop'ta Bulunan Diğer Kamp Alanları

 • Sinop OGM Kamp Alanı
 • Sinop Orman İşletme Müdürlüğü Kamp Alanı

Sinop'ta Gezilmesi Gereken Yerler

 • Sinop Kalesi: Bir ile geldiğiniz vakit o ilin kalesi varsa mutlaka ziyaret edin. Sinop Kalesi de bunlardan bir tanesidir ve tarihinin milattan önce 8.yüzyıla kadar dayandığı tahmin edilmektedir. Kaleyi şehre gelen göçmenlerin yaptığı tahmin edilmektedir. Bizans, Roma, Selçuklu ve Osmanlı dönemlerini de gören kale sadece yerli değil yabancı turistler tarafından da sıklıkla tercih edilmektedir. Kale geçmişteki saldırılardan dolayı yıpranmış da olsa günümüzde hala ihtişamını korumaktadır. Sizler de Sinop'a kadar gelmişken bu tarihi yapıyı ziyaret etmelisiniz. Ayrıca kalenin tepesinde Sinop'un manzarasını izlerken bir şeyler içebileceğiniz güzel bir kafe de yer almaktadır.
 • Sinop Etnografya Müzesi: Sinop'un tarihi ve kültürü hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız burayı mutlaka ziyaret etmeniz gerekiyor. Müze 3 katlıdır ve 18.yüzyıl mimarisi özelliklerini taşımaktadır. Müzenin odalarında Sinop halkının geçmişten günümüze giymiş olduğu yerel kıyafetler yer alırken ev yaşamlarında kullanmış oldukları halı, kilim, oturma ve yatak odalarından örnekler bulunmaktadır. Aynı zamanda yine mutfak eşyaları olarak en güzel örnekler bu müzede sergilenmektedir. Müzeye genel olarak yerli turistler gelirken giriş ücreti olarak 5 lira ödenmektedir. Müze Kart sahiplerinin herhangi bir ücret ödemesine gerek yoktur. Konak Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından restore edilmiştir.

 • Sinop Arkeoloji Müzesi: Daha çok yabancı turistlerin ilgisini çeken müze yalnızca Sinop'un değil aynı zamanda ülkemizin de en eski müzelerinden bir tanesidir. 1921 yılından beri hizmet veren müzeye giriş için 5 lira ücret talep edilmektedir. Müze Kart sahipleri bu müzeye de ücretsiz giriş yapmaktadır. Tunç Devrinden başlayarak Osmanlı'ya birçok döneme ait birçok materyali sergilemektedir. Hz.İsa ve Meryem figürleri bulunduğu için yabancı turistler Sinop'a geldikleri vakit bu müzeye kesinlikle uğramaktadır. Eski çağlara ait kıyafetler, paralar ve kullanmış oldukları gereçler müzeye gelen kişilerin oldukça dikkatini çekmektedir. Müzeye gelmek istiyorsanız yaz döneminde saat 19.00'a kadar ziyaret edebilirsiniz, kış döneminde ise 17.00. Müzeye gelen kişiler ortalama olarak 1-2 saat müzede vakit geçirmektedir bunun da ek bilgisini vermiş olalım.

 • İnaltı Mağarası: Sinop'a özel aracınızla gelmişseniz mutlaka İnaltı Mağarası'nı ziyaret edin. Şehirden uzak ve herhangi bir otobüsün gitmediği bu yere bu sebeple özel aracınızla gelmemişseniz gitmek mümkün olmayacaktır. İnaltı Mağarası 1995 yılında keşfedilen ve Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından tüm çalışmaları yapılan Sinop'ta görülmesi gereken yerlerin başına gelen bir mağaradır. Mağara Türkiye'de göreceğiniz birçok mağaraya oranla ferah bir yapıda. Bu yapısı sebebiyle yüzyıllar önce bu mağarada birçok kişi yaşam sürdürmüş. Türkiye'nin en büyük 10 mağarasından biri olan İnaltı Mağarası'nın 400 metrelik alanı ziyaretçilere açık. Mağara duvarları sarkıt ve travertenlerle kapı bir şekilde. Aynı zamanda mağaranın manzarasının da oldukça etkileyici olduğunu söyleyebiliriz. Mağara oldukça serin bu sebeple mağaraya yazın gelseniz dahi mutlaka yanınızda bir hırka bulundurmalısınız.
 • Erfelek Tatlıca Şelaleleri: Türkiye'de göreceğiniz en iyi şelalelerden bir tanesi de Sinop'ta bulunan Erfelek Tatlıca Şelaleleridir. Sinop'a yolu düşen hemen herkesin ziyaret ettiği şelaleye araçla girmek isteyen kişiler araçları için 8 lira ödemektedir. Aynı zamanda şelale içinde serpme kahvaltı yapacağınız gözleme, börek yiyeceğiniz yerlerin de bulunması sebebiyle kahvaltı için de burayı tercih edebilirsiniz. Yürüyüş yolu olarak da oldukça güzel bir rota çizen şelale özellikle fotoğraf çekmeyi seven kişiler için bulunmaz bir nimettir. Yeşil ve mavinin her tonunu görebileceğiniz şelalede aynı zamanda birbirinden farklı kuş çeşitleri de yer almaktadır.

Sinop kamp alanları görmüş olduğunuz gibi Karadeniz'in doğasıyla birleşmiş ve siz kamp severlere birbirinden güzel alternatifler sunmuştur. Siz de ailenizle ve sevdiklerinizle Karadeniz havası almak ve kaliteli bir şekilde kamp yapmak için rotanızı Sinop olarak belirleyebilir ve bu kamp alanlarının tadını sonuna kadar çıkarabilirsiniz. Buraya kadar gelip Sinop'ta güzel bir kamp geçirdikten sonra gezilmesi gereken yerleri ziyaret edebilir ve tatilin keyfini iki katına çıkarabilirsiniz.

Sinop Kamp Alanları | Kamp İmkanları, Konaklama Seçenekleri, Fiyatları, Gezilmesi Gereken Yerler ve Ulaşım