Yemek

Şimşek Aspava, Ankara

Şimşek Aspava benim Kızılay’da tercih etmiş olduğum Aspava. Ankara’nın pek çok bölgesinin farklı yerlerinde Aspava yedim. Fakat yolum Kızılay’a düştüğü vakit Esat’a gidemeyecek gibiysem burayı tercih ediyorum. Kalite ve ikram olarak Esat’ta bulunan Aspavalardan herhangi bir farkı olduğunu da düşünmüyorum.

Diğer Aspavalarda olduğu gibi burada da çalışanların ilgisi üst düzey. Aynı zamanda soğuk kış ayları için iyi bir ısıtması olduğunu da söyleyebilirim. Öncelikle ikramlardan söz edecek olursam bol malzemeli bir salata, patates cipsi, çiğ köfte, mantar ve cacık geliyor.

Burada yemeyi tercih ettiğim birçok yiyecek bulunuyor. Öncelikle pide sevenlere kuşbaşılı kaşarlı pidelerini önerebilirim. İkramlarla birlikte güzel bir lezzet alıyorsunuz. Lahmacunlarını da deneme şansı buldum ve lahmacunları da hoş. Fakat tabii ki her Aspavada olduğu gibi burada da favorim soslu soğanlı kaşarlı yani SSK.

Bunların yanı sıra dönerleri oldukça başarılı olduğu için dönerden yapılan beytiyi tercih edebilirsiniz. Diğer kebap tarzı yiyecekleri de mevcut ve onlar da oldukça başarılı. Tercihler tamamen sizin damak tadınıza kalmış ben çoğu yiyeceğinin güzel olduğunu söyleyebilirim.

İkramlar bununla da kısıtlı kalmıyor. Aspavalarda yemek üstüne her zaman çay ikramı olur. Bazılarında bardakta gelirken bazılarında semaverde gelir. Burada da semaverde geliyor ve yemek üstüne sohbet ederken semaverde çay keyfi gerçekten çok güzel. Aynı zamanda yemek üstüne gelen dondurmalı irmik helvası ikramı da şahane.

Eğer Aspavaya gelmeyi düşünüyorsanız mutlaka aç olduğunuzdan emin olmanız gerekir. Çünkü burası insanı diğer rakiplerine göre çok daha fazla doyuruyor. Bu sebeple de ben buraya tamamen aç bir şekilde geliyorum ve günlük yemek ihtiyacımı da karşılıyorum. Bu kadar hizmete rağmen fiyatlarının da sektör ortalamasında olması da ayrı bir artısı.

İletişim ve konum bilgileri

Kızılay, Sezenler Cad. 9/A, Çankaya/Ankara
03122304230

R