İstanbul il sınırları içerisinde yer almasına rağmen Trakya’nın geri kalanıyla daha çok bütünleşik bir görünüme sahip olan Silivri, İstanbul’un güneybatısında bulunan şirin bir sahil ilçesidir. İlçe sınırları içerisinde bir vakıf üniversitesi ve çok sayıda sanayi işletmesi bulunmaktadır. Ayrıca İstanbul ile Trakya ve özellikle de Tekirdağ arasında bir köprü vazifesi görmektedir. Yaz aylarında ayrıca sahillerinden ötürü kent içi yerli turisti de ağırlamaktadır.

Silivri’ye ulaşımda havayolunu tercih edenler ya Ankara’dan direkt seferlerin olduğu Çorlu Havaalanı’nı ya da İstanbul Yeni Havalimanı’nı kullanabilir. İlçe içinde farklı minibüs hatları olup İETT ile Yeni Bosna’ya kadar ulaşım da mümkündür. Konaklama konusunda hemen her bütçeye hitap eden işletmeler gerek Silivri merkezde gerek çevre mahallelerinde hizmet vermektedir. Her ne kadar yaz aylarında tesislerin fiyatları doluluk oranlarından ötürü yüksek olsa da, diğer aylarda konaklama fiyatları görece daha hesaplıdır.

Yolunuz bir şekilde Silivri’ye düşerse ve özellikle de iş seyahatinizin yorgunluğunu keyifli bir akşam yemeğiyle taçlandırmak isterseniz, sahilin yanı başında yer alan Moody’s Cafe & Restaurant güzel bir seçenek olacaktır. İskele Meydanı’nda yer alan işletmenin bahçesinde, giriş katında veya ikinci katında leziz yemekler eşliğinde günün stresini atabilir ve sakin atmosferi sayesinde görüşmelerinizi de yapabilirsiniz.

Zengin bir menüye sahip olan işletme, kahvaltıdan atıştırmalıklara, salatalardan tatlılara dek geniş bir yelpazede ürünü misafirlerinin beğenisine sunuyor. Kırmızı et severler için tesisisin belki de en iddialı ürünü Mantar Soslu Bonfile olup tercihini beyaz etten yana kullanmak isteyenler için ise Cheddar Soslu Tavuk önerilebilir. Hızlı ve güler yüzlü hizmetinin dışında lezzetli de yemek sunmayı başaran işletmenin fiyatları bölge ortalamasının bir tık üstünde. Buna karşın güvenilir ve leziz bir yemek için bir akşam yemeğinde denemek isteyebilirsiniz.Silivri’ye Yol Düştüğünde: Moody’s Cafe & Restaurant