Cebeci'de yaşanan mekan sıkıntısını sona erdiren mekanlardan biri olan Sesamos oldukça sık tercih ettiğim, güvendiğim mekanlardan biridir. Yıllardır ailemle, sevdiklerimle, arkadaşlarımla sık sık giderim.

Mekandaki güler yüzlü personeller beni her zaman memnun etmiştir. Bir mekanda aradığım en temel özelliklerden biri olan bu durum, Sesamos'ta fazlasıyla mevcut.

Sesamos Bistro and Cafe'de sabah kahvaltısından akşam yemeğine kadar birçok yemek alternatifi mevcuttur. Yani günün hangi saatinde gelirseniz gelin sıkıntı yaşamayacağınızdan eminim. Mekan ve ortam olarak çok mütevazı. Bu sebeple de samimi bir hava kendilinden yaratılmaktadır.

Kahvaltıyı dışarıda yapmayı seven biri olarak Sesamos Bistro and Cafe kahvaltısı bana hep cazip gelmiştir. 16 çeşit kahvaltılık ile oldukça göz doyurucudur. Eğer bu mekana akşam saatlerinde ya da öğle yemeği için gidecekseniz ara sıcak olarak mutlaka paçanga böreğini yemenizi tavsiye ederim.

Ana yemek olarak ise makarnaların birçoğunu denedim ve hepsini de oldukça beğendim. Favorilerimin arasında Tortellini Ailla Pesto bulunmaktadır. Sizin de denemenizi öneririm. Ayrıca mekanda balık çeşitleri de mevcuttur. Eğer kışın gidecekseniz mutlaka bir somon yemelisiniz.

İletişim ve konum bilgileri

Çamlıtepe, Erdem Sk., Çankaya/Ankara
05333483231Sesamos Bistro and Cafe, Ankara