Yemek

Şehir Kebapçısı, Ankara

Kebapçılar genellikle hiç düşünmeden günlük kıyafetlerle gittiğimiz yerlerdir. Fakat Şehir Kebapçısı bunu biraz değiştirmiş diyebilirim. Oldukça elit bir mekân açmışlar ve mekanı görünce ister istemez elit bir yere geldiğinizi anlıyorsunuz normalde bu çoğu kebapçıda görülmez.

Bu şık görüntüsü ve dizaynı sayesinde çok rahat bir şekilde özel günler için ya da iş toplantıları gibi etkinliklerde burayı tercih edebileceğinizi söyleyebilirim. Şahsen benim tercihlerimden bir tanesi olacak. Zaten burayı da bir iş toplantısı sırasında keşfettim ve oldukça memnun bir şekilde ayrıldım.

Çocuklu aileler için de küçük ama güzel bir çocuk oyun alanı olduğunu da belirteyim. Mezeler de oldukça çeşitli ve daha önce ismini duymadığım birçok meze bulunmakta. Benim buradaki tercihim klasik olarak Adana kebap oldu. Bana göre bir yerin etinin lezzetli olup olmadığını anlamanın en iyi yolu Adana kebap.

Adana kebabı güzel bir şekilde servis edildi ve tam olması gerektiği gibiydi. Gramaj olarak da oldukça doyurucu olduğunu söyleyebilirim ve lezzet olarak da yediğim en iyi Adana kebaplardan bir tanesiydi. Masada beğenilen diğer bir yemek çöp şiş oldu.

Yemeğin üstüne bir de katmer yedik. Katmer abartısız son zamanlarda yemiş olduğum en lezzetli katmerdi ve siz de buraya gelirseniz mutlaka denemelisiniz. Ayrıca özel günleriniz için geliyorsanız önden rezervasyon yaptırmanızı da tavsiye ediyorum. Temizlik bakımından ve çalışanların ilgi ve bilgisi bakımından da sınıfı geçti.

İletişim ve konum bilgileri

Mustafa Kemal, 2079. Sk. 2/C Çankaya/Ankara
03122202417

R