İstanbul kalabalığı ve trafiği sebebiyle insanları yoran bir şehirdir. Bu sebeple insanlar şehrin gürültüsünden müsait oldukları dönemde kurtulmaya çalışırlar. Bunun için Şile oldukça ideal bir bölgedir. Her ne kadar İstanbul'a bağlı olsa da Karadeniz'in havasını alacağınız bir yerdir. Şehrin gürültüsünden uzaklaşıp kafa dinlemek için en iyi alternatiflerden bir tanesi de kamptır. Bu kamp bölgelerinden bir tanesi de Şile Ağva'da bulunan Seferoğulları Camping.

Seferoğulları Camping'i sadece İstanbullular değil Türkiye'nin birçok bölgesinden kişiler tercih etmektedir. Buraya ulaşmak için Şile merkezinin içine girmeden Ağva tabelasını görün ve sağa dönün. Belirli bir süre yol aldıktan sonra da yol ikiye ayrılacaktır. Sola Ağva sahil yoluna saptıktan sonra yaklaşık 6-7 köy geçip hiç sapmadan giderseniz Seferoğulları Camping tabelasını görebilirsiniz.

Seferoğulları Camping ailelere hizmet vermektedir. Bu sebeple tek başınıza gelip burada kamp yapma olanağınız yoktur çünkü bu konuda oldukça katı olduklarını söyleyebiliriz. Orman içerisinde bulunan kamp alanı kuş seslerinin eşliğinde kamp yapmanıza olanak sağlıyor. Hem doğanın ortasında bir kamp alanı olması ve aynı zamanda özel bir işletme olması da çok büyük bir avantaj. Yoksa bildiğiniz gibi temel ihtiyaçların karşılanması da bir hayli zor oluyor. Bu sebeple Seferoğulları Camping'te dilediğiniz kadar konaklayabilirsiniz. Aileler için hizmet verdiği için de çadırlar arasındaki mesafeler başarılı bir şekilde düzenlenmiş.

Kamp alanında alkol satışı gerçekleşmiyor fakat dışarıdan getirdiğiniz vakit de herhangi bir kısıtlama bulunmuyor. Zaten aileler geldiği için alkol tüketip çevreye rahatsızlık verme gibi bir durumla da karşılaşmanız pek mümkün değil. İçerisinde her türlü ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz bir market de mevcut. Fakat ben kendi erzağımı getirmek istiyorum diyorsanız da ortak kullanım buzdolapları mevcut ve mangal yakma konusunda da herhangi bir kısıtlamaları bulunmuyor.

Doğasına gelecek olursak da Karadeniz havasını İstanbul'da sonuna kadar alabileceğiniz bir yer. Bu sebeple özellikle akşam vakitlerinde buranın biraz serin olduğunu söyleyebiliriz. Bu sebeple sıcak günlerde gelseniz dahi tedbirli gelmenizde fayda var. Denize oldukça yakın ve yürüme mesafesinde ve buranın öveceğimiz bir diğer noktası da plajı. Özel bir işletme olduğu için plaja yalnızca kamp sakinleri geliyor ve oldukça temiz. Sabahtan akşama kadar plajında vakit geçirseniz canınız sıkılmaz. Böyle sakin ve temiz bir plajı İstanbul'un diğer bölgelerinde bulmak oldukça zor.

Kamp alanı bu özellikler göz önünde bulundurulduğu vakit özellikle hafta sonları epey bir kalabalık oluyor. Bu sebeple imkânınız varsa hafta içi gelmenizi öneriyoruz. Çünkü İstanbul'da hafta sonunu değerlendirmek isteyen birçok kişinin tercih noktalarından bir tanesi Şile oluyor ve Şile'nin de en iyi bölgelerinden bir tanesi şüphesiz burası. Aynı zamanda evcil hayvanlarınızla da buraya gelebilirsiniz.

Seferoğulları Camping Konaklama Ücretleri

 • Kendi çadırıyla gelen kişiler için çadır yeri kirası olarak 35 lira ücret alınmaktadır.
 • Çadır kiralayan kişilerden günlük 50 lira ücret alınmaktadır. Çadırlar içinde yorgan ve yatak da bulunmaktadır. Aynı zamanda olumsuz hava koşulları için de bu çadırlarda gerekli önlemler alınmıştır.
 • Bungalov evlerin fiyatları da değişkenlik göstermektedir. Bu evlerin içinde duş, televizyon gibi imkanlar bulunmaktadır.

Seferoğulları Camping Hizmetleri

 • WC
 • Duş
 • Elektrik
 • Restoran
 • Wi-Fi
 • Otopark
 • Mangal Alanı
 • Karavan Alanları
 • Voleybol Sahası
 • Büfe

Seferoğulları Camping görüldüğü üzere şehir gürültüsünden uzaklaşıp Karadeniz havasını almak isteyenler için oldukça ideal bir kamp alanıdır. 10.000 metrekarelik alanıyla birçok aileye ev sahipliği yapan kamp alanı orman havası isteyen kişiler için de bulunmaz bir nimettir.

Harita ve Konum Bilgisi

Seferoğulları Camping | Konaklama, Hizmetleri, Ücretleri ve Ulaşım