Balıkesir’in Ayvalık ilçesindeki küçük, tatlı bir tatil beldesi olan Sarımsaklı’da kamp yapabileceğiniz birbirinden güzel alanlar mevcut. Sarımsaklı’nın tertemiz denizi, ince kumlu plajları, eğlenceli günlük yaşamı ve muhteşem doğası nedeniyle tatilcilerin en uğrak yerlerinden biri oluyor. Eğer hem deniz tatili yapmak hem kamping yapmak hem de yeni yerler keşfetmek istiyorsanız gezi alternatifleriniz arasında mutlaka burası da olmalıdır.

Ayvalık Kamping Saklı Cennet

Sarımsaklı’nın tarihi bağlı olduğu Küçükköy ilçesinden bazı izler taşıyor. Eski Rum mimarisi ve tarihi binaları Sarımsaklı sokaklarında karşınıza çıkıyor. Hatta burası ismini de Rumların ibadet yeri, hane ve çeşme gibi yapılar yaparken kullandığı sarımsak taşlarından alıyor. Sarımsaklı yaz kış ülkenin her bölgesinden ziyaretçi ağırlayabiliyor. Sarımsaklı’ya İstanbul’dan gelecekseniz Yenikapı’daki feribotları kullanabilirsiniz.

Sarımsaklı kamp alanı Ayvalık Camping Saklı Cennet olarak da bilinmektedir. Yemyeşil doğasıyla, ferah havasıyla ve alabildiğine masmavi deniziyle burada ister kendi çadırınızla isterseniz de kiralayacağınız çadır ile güzel bir kamp yapabilirsiniz. Bu kamp alanında yerli ve yabancı olarak birçok gezginle karşılaşabilirsiniz. O kadar çok çadır kampı yapan gezgin var ki ortam adeta bir “çadır kent” görünümünde. Burası koya oldukça yakın bir bölgede yer almaktadır. Kahvaltınızı koy dibinde yaparak doğanın sadeliğinin tadını çıkarabilirsiniz.

Kamp Alanı İmkanları

 • Kamp alanında yiyecek – içecek satın alabileceğiniz market, büfe tarzı yerler mevcuttur.
 • Sıcak – soğuk su bulunan duşlar vardır.
 • Temiz tuvaletler,
 • Çoklu prizler,
 • Özel aracınızla gelecekseniz otopark mevcuttur.
 • Bulaşık yıkama üniteleri,
 • Çamaşır yıkama makineleri,
 • Buzdolapları,
 • Mangal alanı kamp alanının sunduğu bazı imkanlar arasında yer almaktadır.

Kamp Ücreti

 • Tek kişi çadır konaklama 50 TL,
 • İki kişi 80 TL,
 • Üç kişi 110 TL
 • Dört kişi 140 TL
 • Beş kişi 160 TL
 • 6-15 yaş arası 15 TL
 • 0-6 yaş arası ücretsiz
 • Karavan konaklama 45 TL
 • Çamaşır makinesi kullanımı 10 TL’dir.

Ücretler günlük olarak alınmaktadır.

Çamlık Camping

Çamlık, Ayvalık ilçe merkezine yürüyüş mesafesinde yer almaktadır. Bu bölge daha çok tarihi yapıları ve yeşil doğası ile bilinmektedir. Yeşil alanları o kadar fazla ki nerede kamp yapacağınız konusunda karar vermeniz biraz zor olacaktır. Paşa Limanı boyunca yürüyüp Çamlık’a ulaştığınızda kamp yapılacak alanları görmüş olacaksınız. Kamp yeri olarak alternatifleriniz çoktur. İsterseniz tarihi Rum evlerinin orada daha merkeze yakın yerlerde; isterseniz de doğa ile iç içe, insan karmaşışından biraz daha uzak yerlerde kamp yapabilirsiniz. Sakin ortamlardan, sessizlikten hoşlanıyorsanız dağın eteklerinde kamp yapabileceğiniz harika yerler mevcuttur. Oralara da göz atmanızda fayda olacaktır. Bu bölgenin tek dezavantajı kamp alanlarının çok dağınık bir şekilde dizilmiş olmasıdır. Bu nedenle de bu kamp alanında; elektrik, lavabo, duş ve market tarzı yerler mevcut değildir.

Turhanlı Kamp Alanı

En sakin kamp alanlarından biri olan Turhanlı, tam anlamıyla profesyonel bir kamp deneyimi yaşayacağınız bir bölgedir. Sessizliği, dinginliği ve huzuru ile meşhur olan bu kamp alanından ayrılmak istemeyeceksiniz. Turhanlı diğer kamp alanlarına oranla oldukça tenhadır. Diğer kamp alanlarındaki insan kalabalığını burada görmeniz çok düşük ihtimallidir. Yani bir bakıma burası istediğiniz gibi yayılabileceğiniz, kamp yapabileceğiniz harika bir yer. Eğer çocuklu bir aileyseniz ve kimsenin bir sıkıntı vermemesini istiyorsanız burayı tercih edebilirsiniz.

Buraya ulaşım diğer kamp alanlarına oranla biraz daha zordur diyebiliriz. Bu nedenle mutlaka buraya gelecekseniz özel aracınız olmalı. Turhanlı’da alışveriş yapabileceğiniz mekân da bulunmamaktadır. Bu sebeple buraya gelmeden önce tedbirli gelmenizde fayda olacaktır. En yakın kamp alanlarının da yüzlerce metre uzaklıkta olması sebebiyle ihtiyaç temini çok da kolay olmayacaktır. Ayrıca bu kamp alanında tuvalet, duş gibi imkanlar da yoktur. Gelmeden önce lütfen bu unsurları göze alıp da geliniz.

Turhanlı kamp alanının çevresinde birçok tarihi kent, tarihi yapılar, kalıntılar ve harika manzaralar vardır. Dilediğiniz zaman trekking yapabileceğiniz, bisiklet sürebileceğiniz alanlar mevcuttur. Ayrıca burada temiz ve sağlıklı su kaynaklarından olta balıkçılığı yapabilirsiniz. Bunun için olta gibi ekipmanlarınızı yanınızda getirmeyi unutmayınız.

Ada Camping Cunda Kamp Alanı

Cunda Balıkesir’e bağlı olan ve bir diğer bilinen adı Alibey Adası olan harika manzaralara ev sahipliği yapan bir adadır. Bu ada muhteşem doğası, zengin bitki örtüsü ve eşsiz manzarası ile göz kamaştıran bir güzelliğe sahiptir. Burada kamp yapan yerli ve yabancı çok sayıda gezginle karşılaşacaksınız. Bir yandan kamp hayatı diğer yandan ada yaşamı sunan bu kamp alanı eşine zor rastlayacağınız bir deneyim sunacaktır.

Cunda bir ada olmasına rağmen oldukça gelişmiş bir yerleşim alanıdır. Yanınızda hiçbir ekipmanla gelmemiş olsanız bile aklınıza gelebilecek her türlü ihtiyacı giderebileceğiniz yerler mevcuttur. Adada kamp için her türlü imkanlar mevcuttur. Lavabo, duş, elektrik, soyunma kabini, elektrik gibi tüm unsurları Cunda’da bulabileceksiniz.

Murat Reis Çamlık Camping

Murat Reis Çamlım Camping doğa ile oldukça iç içe bir alandır. Sayısız çam ağaçlarını bulunan bu kamp alanı aynı zamanda Orman Bakanlığı’na bağlı bir bölgedir. Eğer şehirden uzaklaşıp kafa dinlemek, duyacağınız tek sesin doğa sesleri olmasını istiyorsanız burası tam size göre.

Burada; mesire alanları, plaj, market, kafeterya, bulaşıkhane, bar, oyun alanı gibi farklı tarzda ihtiyaçlara cevap verebilecek imkanlara sahip olabilirsiniz. Ayrıca “tedavi edici balık havuzu” denen bir yer de bulunmaktadır. Burada vücuttaki ölü deri atıkları temizlenir ve cilt hastalıklarından korunmak amaçlanır. Ayrıyeten balıkların masaj yaparak vücudu dinlendirdiği de bilinen özellikleri arasındadır. Buraya gelirseniz burayı görmeden gitmemelisiniz.

Akvaryum Koyu Kamp Alanı

Burada halihazırda bir kamp alanı bulunmamaktadır, yani kamp alanı olarak hiçbir tesis yer almamaktadır. Ancak kamp yapmaya uygun ortamlar mevcuttur. Doğa ile iç içe olan bu koyda çevresinde kafanızı dinleyebileceğiniz, doğanın tadını çıkarabileceğiniz güzel ortamlar yer almaktadır. Denizi oldukça temiz ve berraktır. Ayrıca buradan tekne turlarına katılabilmek de mümkündür. Aklınızda bulunsun; bölgede kamp ateşi yakmak, mangal yakmak kesinlikle yasaktır. Lavabo, duş, market gibi imkanlar da henüz bulunmamaktadır.

Sarımsaklı Kamp Alanı | Etrafında Bulunan Kamp Alanları, Hakkında Bilgileri ve Ulaşım