Yemek

Sardunya Cafe, Ankara

Sardunya Cafe benim Ankara’daki favori mekanlarımdan bir tanesi. Gerek kahvaltı gerek diğer öğünler olsun bazen de sadece bir şeyler içmek için gidip huzur bulduğum bir yer. Bakıldığı zaman çoğu mekân birbirinin kopyası gibi fakat buranın konsepti çok güzel ve kimi götürdüysem memnun kaldı.

Öncelikle zaten buranın dekoru dışarıdan kendisini belli ediyor. Yeşilliklerle kaplanmış bu kafe beton yığınlarından bıkmış büyük şehir insanının ruhuna çok iyi geliyor. Farkı sadece yeşilliklerle de kısıtlı değil. Aynı zamanda iç dekoru ve bahçesi de çok şık ve Avrupai tarzda tasarlanmış ve bu konuda oldukça başarılılar.

Bir diğer başarısı bana göre temizlik. Mekân genel olarak temizken lavaboları da en az evinizdeki kadar temiz. Ayrıca çalışanlar da özenli bir şekilde seçilmiş ve kendinizi burada oldukça özel hissediyorsunuz.

Buraya kahvaltı için sık sık geliyoruz. Sabahın erken saatlerinde böylesine şık bir ortamda kahvaltı yapmak oldukça güzel oluyor. Aynı zamanda serpme kahvaltı çeşitleri de oldukça başarılı. Bunun yanı sıra buraya kahvaltı için gelirseniz omlet yemenizi de tavsiye edebilirim.

Buraya kahvaltı dışında geldiğim vakitlerde de genellikle makarnalarını tercih ediyorum. Dışarıda yemiş olduğum çoğu makarnadan tam beklediğim sonucu alamasam da buradaki makarnaların oldukça lezzetli olduklarını söyleyebilirim. Aynı zamanda tavuk yemekleri de güzel ve lezzetli tüm yemekleri doyuruculuk açısından da başarılı.

Bunun dışında buraya güzel bir şarap içip şık bir ortamda bulunmak için de gelebilirsiniz. Birden çok şarap çeşidi var ve hepsi başarılı. Aynı zamanda peynir tabaklarının da şarabın yanına oldukça yakıştığını söyleyebilirim. Fiyat olarak da bana göre bu tarz bir kafe için oldukça uygun bir fiyatlama modeline gidilmiş. Özel günlerinizde dahi tercih edilebilir.

İletişim ve konum bilgileri

Barbaros, Tunalı Hilmi Caddesi, Bülten Sk. No:21/D Çankaya/Ankara
03124664576

R