Yemek

Şair Cafe, Ankara

Kızılay’ın girişinden ve gürültüsünden uzaklaşmış  nezih bir mekan. Nazım Hikmet Kültür Merkezi olarak da bilinen, kültürel paylaşımlarınızı ve kültürel paylaşımları dinleyebileceğiniz hoş bir cafe.

Atmosferi çok iyi , kitaplarla dolu bir yer.Benim gibi sakinleşmek ve kitaplarla ilgilenen insanların uğraması gereken bir yer.Ben oraya hafta sonu tatillerim de kahvatı yapmak , öğlen bir türk kahvesi eşliğinde hoş sohbet ve son olarak da tek başıma kaldığım zamanlar da kitap okuma eşliğin de sıcacık bir bitki çayı içmek için gidiyorum.

Fiyatları gerçekten uygun.Öğrencilerin gidip kendilerini kasmadan arkadaşlarıyla rahat rahat oturabilecekleri bir yer.

Gerek ortamıyla , gerek dekoruyla gerçekten çok hoş bir cafe. Cafenin geniş olması da içeriye ayrıca ferah ve konforlu bir hava katmış.

Canlı müzik severler için tavsiye edebileceğim bir ortam.Çalışanları güler yüzlü.Param bitti maaşımı alana kadar gezemem , cafe de oturup zaman geçiremem  ve en önemlisi canlı müzik dinleyemem diyenler için müjde! Kredi kartı geçerli.İstediğiniz gibi rahat rahat zaman geçirebilir , aktiviteleriniz den mahrum kalmazsınız.

Demeden geçmek istemiyorum.Bazlama tostu çok lezzetli , çayla beraber sabah kahvaltısında deneyebilirsiniz.

Şimdi diyeceksiniz bu cafenin hiç mi eksiği yok ? Var elbette mesela , bahçedeki sandalyeler değiştirilebilir , rahat değiler ,onların yerine minder koysalar , kitap okumak ve canlı müzik için daha bir hoş ortam olabilirdi.Ama onun dışında ortam geniş olduğu için sandalyeler o kadar da önemli olmuyor.

Çalışanlar hijyene gerçekten önem veriyorlar.Sürekli masalarımız silinip  temizlenmekte. Lavabolar da temiz.

Şair Nazım Hikmet’in adını taşıması da çok kaliteli ve kültürel bir mekan olduğunu kanıtlıyor zaten.Kitapların olduğu yer de kocaman bir resminin asılı olması , fotoğraf çekmeyi, çekilmeyi sevenler için güzel dekorasyon edilmiş bir yer.Ben de buraya geldiğim de resim çekilmeden gitmek istemedim.Nazım Hikmet’in kitaplarının olması da hala bir yerlerde kültürümüze sahip çıktığımızın kanıtı.

Şunu da unutmayalım ,alkol içmek isteyenler için de uygun bir ortam.Canlı müzik eşliğin de alkolünüzü de içebileceğiniz loş bir ortam.Bir akşam ya da hafta sonu tatiliniz de gidip denemenizi tavsiye ederim.Beğeneceğinizi düşünüyorum.Ben gittim bayıldım resmen, en kısa zamanda tekrar gitmeyi düşünüyorum.

İletişim ve konum bilgileri

Meşrutiyet Mah. Konur Sk. 51/3 Kızılay Çankaya, Ankara 06640, Türkiye
03124175658

R