Hint restoranlarına ve Hint mutfağına açıkçası hep ön yargılıydım. Ancak Royal Deewan bu ön yargımı yıktı diyebilirim. Çankaya'da bulunan bu Hint restoranına bir arkadaşımın tavsiyesi ile gitmiş bulundum. Mekan sadece Hint yemekleri değil; Pakistan, Çin ve Güney Asya yemekleri sunmaktadır.

Hindistan denince akla abartılı görsellik, şatafat gelse de bu mekan bu algıdan oldukça uzak. Daha çok bir otel restoranını anımsatıyor. Garsonlar oldukça şık ve kibarlar.

Mekana girer girmez bizimle ilgilendiler ve bir menü bıraktılar. Menüleri alışık olduğumuz menülerden bir hayli uzak çünkü içerisinde detaylı açıklamalar mevcut. Arkadaşım kuzu etli bir ana yemek sipariş ederken ben tercihimi tavuktan yana kullandım.

Kısa süre içerisinde siparişimiz gelmişti. Lezzet olarak tahminimden iyiydi fakat içerisinde ne olduğunu henüz anlayamadığım bir baharat vardı. Açıkçası iyi mi, kötü mü olduğunu hala anlayamadım.

Kısacası mekan yemekler olarak başarılı ancak size yüzde yüz bir memnuniyet sunamam. Çünkü Türk mutfağından baya bir farklı tatlara sahip. Ancak farklı lezzetler arayışındaysanız Royal Deewan tam size göre.

İletişim ve konum bilgileri

Remzi Oğuz Arık, Atatürk Blv No:223/A, Çankaya/Ankara
05558932233Royal Deewan, Ankara