Yemek

Roko Dondurma & Kahve, Ankara

Geçenlerde Roko Dondurma & Kahve’nin Çayyolu şubesindeydim. Roko Dondurma’nın birçok şubesinde daha önceden bulunmuştum ve her gittiğimde de çok memnun kalıyordum. Ancak Çayyolu şubesi bana göre diğer şubelerine oranla sanki bir tık daha iyi. Personellerin tamamı çok ilgili ve çok cana yakın insanlar.

Roko Dondurma & Kahve bana göre dondurma denince Ankara’da akla ilk gelen yerlerden biri olmalıdır. Dondurma konusunda gerçekten kendilerini kanıtlamış durumdalar. Deneyenlerin bir kısmı Venedik’te yedikleri dondurmadan bile daha iyi olduğunu dile getiriyor. Kulağa abartı gibi gelebilir ancak gitmeden anlayamazsınız. Burası dondurmanın her çeşidini sunuyor üstelik glikoz şekeri olmadan.

Seçim aşamasında o kadar çok zorlanıyorsunuz ki ben ilk gidişimde dondurmalara bir 10 dakika bakmıştım. Renk renk dondurmalar ve birbirinden tatlı külahlar. Gerçek bir dondurma yemek istiyorsanız mutlaka deneyeniz. Özellikle yaz gecelerinde mutlaka gidilmesi gereken yerlerden biri. Gece 2’ye kadar hizmet veriyorlar ve müşteriye önem veriyorlar.

Diğer yerlerde yediğiniz buz karışımı dondurmalardan çok farklı bir yer burası. Tatları aromalarla vermedikleri belli oluyor. Yerken meyvelerin tadını rahatlıkla alıyorsunuz. Dondurmalar dışında kahve konusunda da iyiler. Birçok kahve çeşidi sunuluyor. Eğer kışın canınız dondurma çektiyse mutlaka dondurmadan sonra bir kahve de alınız. Bu sayede hastalık riskinden de korunmuş olursunuz. Fiyat olarak da bence Ankara için gayet ortalama düzeyde fiyatlara sahipler.

İletişim ve konum bilgileri

Yeniçağ, Ragıp Tüzün Cd. 107/A, Yenimahalle/Ankara
03123441114

R