İstanbul yoğun şehir hayatının Türkiye'de en çok görüldüğü ilimizdir. Bu sebeple özellikle iş günleri olan hafta içi günlerinin yorgunluğu sebebiyle hafta sonu alternatif planlar düşünülür. Bu planlardan bir tanesi de kamp yapmak olacaktır. Kampçılar için İstanbul'da birçok bölge mevcuttur ve bu bölgelerden bir tanesi de Riva'dır.

Beykoz ilçesinin Karadeniz kıyısında yer alan Riva'ya İstanbul'dan toplu taşıma araçlarıyla kolay bir şekilde gidiliyor. İstanbul'un maalesef birçok bölgesi nüfusun da aşırı bir şekilde artmasından dolayı tahrip edilmiş bir şekildedir. Fakat Riva ve Riva'da bulunan kamp alanları bu tahripten en az etkilenen bölgelerimizdendir. Bu sebeple doğayla iç içe tatil için Riva kamp alanları tam size göre.

Kaptanın Mezarı Kamp Alanı

Deniz ve karanın birleşmiş olduğu Kaptanın Mezarı Kamp Alanı'nda macera seven bir yapınız varsa yamaç ve uçurumda dahi çadırınızı kurabilirsiniz. Eğer güneşi seven bir yapınız varsa bu kamp alanı tam size göre çünkü çevrede ağaçlık kısımlar pek bulunmuyor. Buraya oldukça doğal bir şekilde kamp yapmak isteyen kişiler gelmelidir. Çünkü kamp alanı içerisinde tuvalet, duş alanları, market, elektrik gibi kamp yapmanızı kolaylaştıracak unsurlar bulunmamaktadır. En yakın market de kamp alanına bir hayli uzak olduğu için buraya tedarikli bir şekilde gelmenizde fayda olacaktır.

Ateş yakma konusu kampçıların en çok merak ettiği hususlar arasında yer almaktadır. Bu konuda da herhangi bir yasaklama yoktur. Güvenli olduğunu düşündüğünüz her alanda kamp ateşini yakabilirsiniz. Aynı zamanda yukarıda bahsettiğimiz tuvalet, duş gibi ihtiyaçların olmaması sebebiyle de günübirlik sahile gelen kişiler bu kamp alanını pek tercih etmemektedir. Yani kısaca özetlemek gerekirse Kaptanın Mezarı Kamp Alanı tamamen doğal bir kamp alanı olduğu gibi oldukça sessiz sakin bir şekilde kamp yapacağınız bir alandır. Söylemekte fayda var çadır kiralama tarzı şeyler burada bulunmuyor yani kendi çadırınızı kendiniz getirmeniz gerekmekte.

Gelara Piknik Kamp Alanı

Adından da anlaşılacağı üzere Gelara hem piknik yapabileceğiniz hem de kamp kurabileceğiniz bir özel işletme. Buraya birçok kişi sabah kahvaltısı ve mangal yakmak için gelse de birçok kampçının da tercihi olmaktadır.

İşletmenin kendisine özel çadırları kiralayabileceğiniz gibi aynı zamanda kendi çadırınızı da getirebilirsiniz. Çadır yerinin kirası 70 lira. Aynı zamanda işletmeye ait market de bulunmakta. Fakat markette tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacak kadar ürün olmadığını söyleyebiliriz bu sebeple tedarikli gelmenizde fayda olacaktır.

Elektrik, duş gibi kamp ihtiyaçları da burada karşılanmıyor. Yani buraya gelen kişilerin daha çok profesyonel kampçılar olduğunu belirtmekte fayda var.

Elmas Burnu Plajı Riva Kamp Alanı

Elmas Burnu Plajı Riva Kamp Alanı Riva'ya kamp yapmak için gelenlerin favori mekanlarından bir tanesidir. Burada bulunan plaj İstanbul'da görebileceğiniz en iyi plajlardandır. Aynı zamanda gölge bir kamp alanı arıyorsanız da Riva'da bulabileceğiniz en iyi alan burasıdır ve ağaç konusunda da oldukça geniş bir alanı kapsamaktadır.

Plaj tesisleri oldukça modern bir şekilde tasarlanmış. Aynı zamanda bu tesislerde otopark alanı ve bir adet restoran da mevcut. Yine mangal alanları da kamp alanı içerisinde mevcut. Eğer ateş yakmak isterseniz de işletmenin ateş yakmak için oluşturmuş olduğu alanlar mevcut yalnızca bu alanlarda ateş yakabilirsiniz.

Konaklamaya geldiğimiz vakit de yalnızca burada da çadırla konaklamak mümkündür. Kendi çadırınızı getirebileceğiniz gibi aynı zamanda kamp alanında da çadır kiralayabilirsiniz. WC, duş alanları mevcuttur fakat elektrik, wifi gibi gereksinimler kamp alanında bulunmamaktadır.

Riva Kamp Alanları | En İyileri, Hakkında Bilgiler ve Ulaşım