İletişim, Ulaşım ve Endüstri alanında Türkiye'nin en önemli müzelerinden birisi de Rahmi M. Koç Müzesidir. İstanbul'da Haliç'in hemen kıyısında yer alan bu müze içerisinde arkeolojinin önde gelen birçok örneklerine rastlayabilirsiniz. Aynı zamanda muhteşem bina yapısına sahip olan müze, gerçek boyutlarda olan gemileri, uçakları başta olmak üzere binlerce objeye rastlayabilirsiniz.

Rahmi M. Koç Müzesinin bulunduğu konum İstanbul'un her iki yakasına da oldukça yakındır. Müze bünyesinde çalışan yetenekli mühendisler, müzenin dünya çapında tanınmasına katkı sağlamıştır. Bu müze aynı zamanda insanoğlunun sahip olduğu dâhiyane zekasını, çalışkanlığını gözler önüne sermektedir.  Müzeyi ziyaret etmek için gelen her öğrenci ile özel olarak ilgilenen müze yetkilileri, gençlerin özellikle müze hakkında bilgi edinmelerini sağlamaktadır. Rahmi M. Koç Müzesini ziyarete geldiğinizde uğramanız gereken bölümler;

Müze Mağazası

Rahmi M. Koç Müzesi ve çevresi ile ilgili birçok eşya müze mağazasında satışa sunulmaktadır. Anahtarlık, kartpostal, kalem gibi birçok eşya cep harçlıkları ile dahi alınabilmektedir. Bunun yanı sıra kokulu kitap, İznik çinisi tabak, deri cüzdanlar da hediyelik olarak alınabilmektedir.

Tearoom

Müze gezisi biraz uzun sürebilmektedir. Bu gezi sırasında acıkabilir, bir şeyler atıştırmak isteyebilirsiniz. Tearoom, sandviçleri, lezzetli pastaları ile sizlere muhteşem lezzetler sunmaktadır. Otomobil galerisi içerisinde bulunan bu kafeterya dünya kahvelerine ve çay lezzetlerine de sahiptir.

Halat Restaurant

Rahmi M. Koç Müzesi Haliç kıyısında yer almaktadır. Haliç kıyısında yer alan bu restoranda Akdeniz mutfağının eşsiz lezzetleri ile tanışabilir, hem yerli hem de yabancı şarapların tadına varabilirsiniz. Sizlere naçizane önerimiz yaz aylarında gelip Haliç'i seyrederek şarap içmenizdir.

Barbarossa Pub

Rahmi M. Koç'un kendisine ait oldukça ender parçalardan oluşan antika koleksiyonu ile dizayn edilmiş olan bu Pub bölgedeki en özel mekanlardan birisidir. Pub tasarımı konusunda oldukça başarılı bir İngiliz tarafından inşa edilen bu mekan oldukça özel bir menüye sahiptir. 

İletişim, Ulaşım ve Endüstri alanında Türkiye'nin en özel müzesi olan Rahmi M. Koç müzesine aşağıdaki harita üzerinden ulaşabilirsiniz.Adres: Rahmi M. Koç Müzesi Hasköy Cad. No: 5 Hasköy 34445 İstanbul, Türkiye

Telefon: 0 212 369 66 00

E-Posta: info@rmk-museum.org.tr

Rahmi M. Koç Müzesi, İstanbul