Yemek

Quzine Cafe, Ankara

Bazen yolum Ankara Kalesi tarafına yani Samanpazarı’na düşüyor. Eskiden bu bölgede vakit geçirecek, bir şeyler yiyecek, içecek bir mekân bulamazdım. Ancak son zamanlarda çok hoş, çok samimi bir yer keşfettim: Quzine Cafe.

Öncelikle mekânın manzarasından bahsetmek istiyorum. Bir şeyler yiyip içerken manzara seyretmeyi seviyorsanız burası tam size göre. Burada çay içerken bir yandan da bembeyaz karlar altında kalan Ankara manzarasını izlemek çok hoşuma gidiyor. Mekânın çalışanları çok samimi ve cana yakınlar. Menüye göz atarken ne seçmemiz konusunda oldukça yardımcı oluyorlar.

Quzine Cafe’ye gittiğimde öğle saatleriydi ve öğle yemeğini yememiştim. Hafif bir şeyler yemek istiyordum ve gözleme yemeyi tercih ettim. Közlenmiş patlıcanlı gözleme ve çay sipariş ettim. Yaklaşık 15 dakika içerisinde gözlemem hazırdı. Porsiyon bakımından baya tatminkâr duruyordu. Gözlemeyi çok beğendim açıkçası. Daha önce hiç közlenmiş patlıcanlı gözleme yememiştim ve bu deneyim beni oldukça memnun etti.

Bir gözleme ne kadar güzel olabilir ki demeyin. Gözleme içerisinde kullanılan baharatlar, peynirler çok hoş bir aroma katmıştı. Eğer bu mekâna bir daha gelirsem kahvaltı için geleceğim ve mutlaka bir başka gözleme deneyeceğim.

Quzine Cafe’nin sahipleri oldukça hoş, kibar insanlar. Müşterilere çok iyi yaklaşıyorlar ve bizleri memnun edebilmek adına her şeyi yapıyorlar. Yolunuz Samanpazarı’na düşerse hatta düşmese bile mutlaka gidin, görün, yiyin derim.

İletişim ve konum bilgileri

Necatibey, Pirinç Sk. No:7 Altındağ/Ankara
05327378269

R