Yaklaşık olarak 23 yıl önce Ankara’da başlayan bu serüven
Bugün sayılı Uzakdoğu Restoran zincirleri haline geldi.
Uzakdoğu mutfağı sevenler için beraber bulunması zor olan Çin ve Japon mutfağını bir arada sunan en azından barışı mutfaklar arasında sağlamış olan bir mekândır.

Kısa zamanda leziz yemekleri, farklı tat ve deneyim olarak Ankaralılar tarafından büyük ilgi görmüş, hâlâ da ilgi görmeye devam ederek büyümektedir.

Bu mekanda Uzakdoğu kültüründeki lezzetleri tadabilmeniz dışında evinize kadar sipariş verebilmeniz ve hatta verdikleri eğitim sayesinde bu lezzetlerle kendi evinizin aşçısı olmanız işten bile değil.

Restoranda sunulan etkinlikler ve günlere özel yapılan kampanya ve indirimler sayesinde Ankaralıları kendi bünyelerine ve lezzetlerine alıştırıp davet etmeye devam etmektedirler.

Mekân olarak son derece temiz nezih ve dekorasyon olarak  ise tam da Uzakdoğu mutfağına yakışır bir şekilde dizayn edilmiş.
Otantik bir bahçeye sahip olan, bahçesinde mini suni bir gölet içerisinde balıklarla beraber loş renkli ışıklarla birlikte gizemli bir hava katmış.

Damak tadınıza uymaz diye düşünmeden hiç şüphesiz gidebileceğiniz herkesin kendine göre bir yiyecek bulabileceği bir mekandır. Zengin içerikli menüsüyle Türk mutfağına çok benzemese de kırmızı-beyaz et çeşitleri ve deniz ürünlerini de tercih edebiliyorsunuz. Yemeklerin sunumu, sıcak sıcak servis edilmesi çalışanların güler yüzü ve zamanlaması açısından da son derece memnun kalacaksınız.

Masanıza ikram olarak gelen tavuk parçaları  shot bardaklarında limonata  ve sushi (kendi damak zevkinize göre özel sosları ile beraber mutlaka denemelisiniz) son derece güzel bir uygulama. 

Yemek sonunda tercih edeceğiniz alkollü alkolsüz ve hatta bitki çaylarına kadar içecek olarak da oldukça zengin bir menüye sahip.

Pazartesi günleri yapmış oldukları açık büfe uygulaması ile da birçok tarzda lezzet deneyimlemesi yaşatıyor siz Ankaralılara.

Hafta içi ve hafta sonu kalabalık olması ile mekânın ne kadar çok tercih edildiği her fırsatta kendini belli ediyor. Gitmeden önce rezervasyon yaptırmanızı tavsiye ederim.

İster ailenizle isterseniz bir arkadaşınızla hatta özel gün kutlamalarınızda ya da misafir ağırlamanızda bile rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Uzakdoğu mutfağı sevenler İçin Ankara’da mutlaka es geçmeden uğramanız gereken bir mekân.

İletişim ve konum bilgileri

Üniversiteler Mahallesi 4. Cad, Bilkent Center 3/37, Çankaya, Ankara
03122663000Quick China, Ankara