Ankara Çankaya’da bir tavsiye üzerine gittiğim kafeden bahsedeceğim. Kafenin adı Poadas. Kafeye ilk girdiğim de gözlerime inanamadım. Duvarları canlı çiçeklerle kaplıydı. Hemen menüye göz gezdirdim. Bu arada kafe içerisine ilk girdiğim andan itibaren kulağıma gelen hoş müziği de atlamamam lazım sanırım. Mekân içerisinde çalan müzik rahatsız etmiyor, aksine keyif veriyor. Sizi bilmem ama bence kafelerde yüksek sesle çalan müzikler çok kötü. Böyle yerlerde iki kişi arasında rahat konuşamıyor. Serzenişlerime son versem iyi olacak, sonuçta “Ah Gençlik” demeye az kaldı sanırsam.

Menü içerisinde birçok çeşit içecek var. Bunun yanında sandviç çeşitleri, serpme kahvaltı, tatlı çeşitleri bulunuyor.

İşletmeci; herkesin kendini evinde hissetmesini amaç edindiğini yazmış. Asıl amaçlarından biri bu. Bence bunu başarmışlar. Özellikle bahçesi bir harika. Ayrıca ailecek gidenler için çocukları da unutmamışlar, onlar için özel bir alan ayarlamışlar. Şehrin içinde ama şehrin gürültüsünden uzak bir yer olması bence en büyük tercih sebebi, en azından benim için öyle.

Çalışanları gayet ilgili kişiler. Sipariş öncesi ya da sonrasında her zaman yardımcı oluyorlar.

Kafe içerisinde internet hizmeti de yer alıyor. Çoğu kafede her ne kadar internet hizmeti ücretsiz sunulsa da internetin hızlı olduğunu söyleyemeyiz. Oralarda internet kullanmak bir eziyet. Poadas Kafe içerisinde internet sıkıntısı yaşamadım.

Aldığım izlenim ve bilgilere göre grup rezervasyonları, doğum günü gibi özel etkinliklerde de hizmet sağlıyorlar. Mekânda yer alan müşterilere özel araç parkı sıkıntısını gidermiş gibi duruyorlar. Yani araçla gelmek isteyenler için sıkıntı olmayacağını düşünüyorum.

Konum ve İletişim Bilgileri

Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı Mahallesi, 2841. Sk. No:3, Yenimahalle, Ankara 06810 Türkiye
+90 312 240 12 02

Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Poadas Cafe, Ankara